Řeckokatolíky v Česku navštívil vatikánský kardinál Sandri

Řeckokatolíky v Česku navštívil vatikánský kardinál Sandri
8. dubna 2019 Události Autor: Filip Breindl

Na pozvání apoštolského exarchy v České republice, biskupa Ladislava Hučka, navštívil tuzemské řeckokatolické prefekt vatikánské kongregace pro východní církve, kardinál Leonardo Sandri. "Přijel jsem, protože jsem zatím nikdy neměl možnost poznat tento exarchát v České republice. Teď jsem se mohl seznámit s jeho kostely, poznat kněze a také věřící, s nimiž jsem se setkal zvláště při slavení včerejší liturgie v katedrále svatého Klimenta," uvedl 75letý rodák z Argentiny, jehož do čela kongregace ustanovil v roce 2007 Benedikt XVI. a před šesti roky ho v úřadu potvrdil papež František.

"Řeší se některé konkrétní otázky, které bychom mohli proměnit v určité plody pro naše společenství. Je to především posílení ve víře, slyšeli jsme povzbudivá slova, která nám dávají světlo a určitou vyrovnanost. Věřím, že tato návštěva bude pro nás velkou milostí," uvedl biskup Hučko. Kardinál Sandri ocenil působení řeckokatolických věřících v naší zemi. "Cítím velkou radost a obdiv, jak se tato církev znovu obnovuje přátelstvím a znovu se zavazuje duchovním poutem, které má ke všem orientálním církvím a tím i k naší kongregaci pro východní církve v Římě a k Svatému otci Františkovi," sdělil Proglasu.

NyníKoncert vážné a duchovní...
Skladba: Officium vespertinum - Psalmus138; Autor: Michna z Otradovic  Adam Václav; Dirigent: Hugo Robert; Soubor: Capella Regia
23:50Duchovní slovo
23:58Půlnoční modlitba
00:00Hymna a chorál Svatý...
00:05Všimli jsme si
01:00Komorní hudba
02:00Z archivu vzdělávacích...

Zprávy pro lidi dobré vůle

v 11, 13, 15 a 20 hodin.
V sobotu v 11 a 15 hodin, od 18 Zrcadlo týdne.

Pozvánky a informace z regionů ve všední den v 7.15, v sobotu od 9 hodin.

Regiony

Regiony