Prvopondělní modlitby růžence s brněnskými salesiány

Prvopondělní modlitby růžence s brněnskými salesiány
1. září 2020 Události Autor: Anežka Hlávková

Brněnští salesiáni se rozhodli udržet návyky, které zavedli během pandemie koronaviru. Nabízí nadále přenášené modlitby růžence z kaple kostela v Brně-Žabovřeskách. 

Nově budou pomocí kanálu YouTube vysílat každé první pondělí v měsíci, počínaje pondělím 7. září, od 20 hodin večer společnou modlitbu růžence.

„Mnozí z vás jste s námi v době karantény prožili zajímavé a hluboké chvíle a především společenství. A mnozí z vás jste také žádali, abychom v tom, co jsme tady zahájili, tedy pravidelnou modlitbu, aspoň nějakým způsobem pokračovali,“ vypočítává pater Libor Všetula ve videopozvánce uveřejněné na Facebooku komunity i na jejich YouTube kanále podněty, které vedly k tomuto kroku udržet si návyk vysílání modliteb online.

„A tak vás chci pozvat, každé první pondělí v měsíci počínaje teď pondělím 7. září ve 20 hodin na společnou modlitbu právě sem do kaple skrze YouTube kanál Salesiáni Žabovřesky. Chceme s vámi prožívat celý tento školní rok, tedy každé to první pondělí v měsíci a to až do měsíce června, pomodlit se s vámi modlitbu růžence, pomodlit se také před Nejsvětější Svátostí, kam můžete přinášet své prosby, ale také zabarvit každou tu modlitbu nějakým tématem.“ Po celý rok totiž budou jednotlivé modlitby zaměřené na nějakou konkrétní prosbu. Zářijové modlitbě bude totiž hostovat novokněz, a tak bude celé modlitbě vévodit téma „rozhodnutí se pro Boha.“

Celé videopozvání je možné shlédnout na odkazovaném kanále YouTube Salesiáni Žabovřesky anebo na jejich Facebookovém profilu.

Zpravodajství na Proglasu

Zprávy pro lidi dobré vůle ve všední dny v 10, 13, 15 a 20 hodin; v sobotu v 10 a 15 hodin

Zrcadlo týdne v sobotu od 18. hodiny

13+ každý všední den krátce po 13. hodině

Regiony

Regiony