Přijďte se podívat, jak se studuje ve Svatém Janu pod Skalou

Studuj
19. dubna 2022 Události Autor: Eva Svobodová

Svatojánská kolej ve Svatém Janu pod Skalou na Berounsku pořádá ve čtvrtek 21. a v sobotu 23. dubna Dny otevřených dveří, kam zve všechny zájemce o studium předškolní a mimoškolní pedagogiky. Pro koho je škola určená, čím je specifická a jací absolventi by ji měli opouštět? O tom jsme na Proglasu hovořili s ředitelkou, dominikánkou Martinu Štěpinovou.

„Na VOŠ pedagogické připravujeme budoucí učitele mateřských škol. Vyučuje se u nás předškolní pedagogika a pedagogika volného času,“ přiblížila konkrétní studijní obory Štěpinová.

Učitel v mateřské škole má podle ní velmi důležitou roli, protože v určitém směru ovlivňuje budoucnost vlastní země. „Ten, kdo k nám chce přijít, musí vědět, že je to něco, co chce opravdu dělat,“ podotkla s tím, že studium na Vyšší odborné škole pedagogické ve Svatém Janu pod Skalou není jednoduché. „Do přípravy budoucích studentů ale dáváme všechno, a proto od nich tak trochu všechno také žádáme. Rozhodně nechceme studenty, jimž bychom jen lili vědomosti do hlavy, ale partnery, které připravujeme pro budoucí výkon. Nejde tedy jen o vědomostní stránku, ale aby měli danou zručnost, schopnosti a lidské vlastnosti k práci s dětmi předškolního věku, které jsou nejvíce zranitelné,“ vysvětlila Martina Štěpinová.

Více informací o dnu otevřených dveřích a samotných studijních oborech na škole, která se nachází v objektu barokního kláštera, mimořádným způsobem zakomponovaným do krajiny, najdete na webu Svatojánské koleje.

Zpravodajství na Proglasu

Zprávy pro lidi dobré vůle ve všední dny v 10, 13, 15 a 20 hodin; v sobotu v 15 a v 18 hodin

Regiony

Regiony