Pouť křesťanských médií a další události 23. května

Pouť křesťanských médií a další události 23. května
23. května 2020 Události Autor: Filip Breindl

Přinášíme výběr událostí očekávaných v sobotu 23. května 2020.

Kardinál Dominik Duka bude v královéhradecké katedrále Svatého Ducha sloužit mši s připomínkou nedávných stých narozenin arcibiskupa Karla Otčenáška, Dukova předchůdce v čele královéhradecké diecéze. V chrámu smí být maximálně sto osob, další lidé mohou sledovat přenos na přilehlém náměstí Jana Pavla II. a v televizi Noe, začátek je v 10 hodin.

O hodinu později, tedy od 11, začne v pražském kostele Panny Marie Sněžné pouť pracovníků médií v rukách křesťanů, tedy Proglasu, Noe, Katolického týdeníku, Signálů a dalších. Hlavním celebrantem bohoslužby, kterou přenášíme do vysílání, bude apoštolský nuncius v Česku Charles Daniel Balvo.

Muslimové uzavírají postní měsíc ramadán při oslavě svátku Íd al-Fitr, v mnoha zemích platí omezení kvůli koronaviru.

V Jáchymově na Karlovarsku se uskuteční každoroční vzpomínka na politické vězně zdejších pracovních táborů - Jáchymovské peklo. Dopolední mši svatou bude možné sledovat na internetu.

Dnešní jarní farmářský trh je první akcí pro veřejnost, která se po téměř dvou měsících koná v benediktinském klášteře v Broumově v severovýchodních Čechách. Úplné zpřístupnění areálu následuje v pondělí.

U hudebního pavilónu v Čermákových sadech v Rakovníku dojde k slavnostnímu předání ceny za loňské vítězství v anketě Alej roku.

Jako první z brněnských divadel se Polárka vrací k živé produkci, na programu má inscenaci pro děti Vinnetou.

Utkáním mezi Teplicemi a Libercem pokračuje tuzemská fotbalová liga přerušená v březnu kvůli epidemii koronaviru.

Zprávy pro lidi dobré vůle

v 11, 13, 15 a 20 hodin.
V sobotu v 11 a 15 hodin, od 18 Zrcadlo týdne.

Pozvánky a informace z regionů ve všední den v 7.15, v sobotu od 9 hodin.

Regiony

Regiony