Po loňské pauze opět přicházejí tři králové

Po loňské pauze opět přicházejí tři králové
1. ledna 2022 Události, Vánoce Autor: Eva Svobodová

Se začátkem ledna startuje další ročník Tříkrálové sbírky Charity ČR, která ve fyzické podobě potrvá do 16. ledna. Po loňské covidové pauze se koledníci opět vrátí do tuzemských ulic, přesto budou muset zachovat určitá omezení.

Více vysvětlil Proglasu Oldřich Haičman, ředitel Diecézní charity Brno, která sbírku pořádá v Jihomoravském kraji a části Vysočiny: "V rámci Charity a Tříkrálové sbírky jsme přijali soubor opatření. Dáváme doporučení a nabádáme koledníky, aby se chovali odpovědně. Vybavujeme je všechny respirátory a dezinfekcemi. Snažíme se nastavit nějaká pravidla, například že nebudou chodit do domácnost, budou držet bezpečné odstupy od dárců, nebudou pořádány žádné hromadné akce, apod. Je to takový soubor doporučení, který má ochránit jak koledníky, tak hlavně dárce."

Vedle toho budou také jako loni k dispozici tzv. statické pokladničky na různých veřejných místech, jako jsou kostely či obchody. Do konce ledna, respektive dubna pak bude možné přispět bezhotovostně bankovním převodem či přes platební bránu na www.trikralovasbirka.cz

V některých městech bude Tříkrálová sbírka zahájena slavnostně. Za účasti představitelů tří mudrců na koních včetně velblouda vyšlou v pondělí 3. ledna koledníky do ulic v Uherském Hradišti. V Karlových Varech se tak téhož dne stane za přítomnosti emeritního plzeňského biskupa Františka Radkovského, primátorky města a krajského hejtmana. V Plzni pak tříkrálovým koledníkům požehná současný sídelní biskup Tomáš Holub.

Zpravodajství na Proglasu

Zprávy pro lidi dobré vůle ve všední dny v 10, 13, 15 a 20 hodin; v sobotu v 15 a v 18 hodin

Regiony

Regiony