Svatý otec příští rok získá první plně elektrický papamobil

Papež příští rok začne používat první plně elektrický papamobil
25. května 2021 Události Autor: Dominik Číž

Vatikán příští rok rozšíří svůj vozový park o plně elektrický papamobil. Konstrukce vozu má být podle agentury Kathpress údajně založena na elektrickém SUV Ocean kalifornské společnosti Fisker a má být vyrobena z recyklovaných materiálů. Vůz dojede na jedno nabití téměř pět set kilometrů, jeho cena se bude pohybovat kolem jednoho milionu korun.

Papež se před nedávnem setkal se zakladatelem automobilky Henrikem Fiskerem, který mu představil možnou podobu nového vozidla. Podle webu Portál řidiče bude pro papeže speciálně upraveno. Ke kontaktu s davy bude sloužit speciální skleněný prostor nad kabinou řidiče. Interiér má být vyroben z udržitelných materiálů a koberečky z plastu pocházejícícho z odpadu vytaženého z oceánu. 

Ekologický papamobil Svatému otci před nedávnem darovali také japonští biskupové. Jejich Toyota Mirai se však zatím téměř nepoužívá. Důvodem jsou podle Kathpressu jak omezení způsobená koronavirovou pandemií, tak i nemožnost zajistit dostatečný přísun vodíku během papežských cest.

Zdroj: Kathpress, Portál řidiče; 

foto: © Mazur/catholicnews.org.uk/CC BY-NC-ND 2.0

Zpravodajství na Proglasu

Zprávy pro lidi dobré vůle ve všední dny v 10, 13, 15 a 20 hodin; v sobotu v 15 a v 18 hodin

Regiony

Regiony