Papež František se setkal s židovskou delegací

3. září 2013 Události Autor: Vojtěch Jurásek

Papež František se včera ve Vatikánu sešel s delegací Světového židovského kongresu (World Jewish Congress), který reprezentuje židovské náboženské obce ve vztahu se státními úřady i v mezináboženském dialogu s Katolickou církví. Předseda židovské organizace Ronald Lauder po setkání uvedl, že vztahy mezi židy a Katolickou Církví jsou nejlepší za posledních 2000 let.

„Křesťan nemůže být antisemitou“, zdůraznil papež František při včerejším setkání s pětičlennou delegací Světového židovského kongresu, které se podle článku na webu organizace WJC uskutečnilo v neformální atmosféře. Papež František připomněl, že „pro dobré prožívání křesťanské víry je nezbytné znát židovskou historii a tradice.“

Na setkání se hovořilo o Sýrii i o náboženské svobodě

Členové delegace se Svatým otcem hovořili také o situaci v Sýrii. Shodli se na tom, že je důležité, aby Mezinárodní společenství vyvinulo veškeré úsilí na zamezní války v této blízkovýchodní zemi. Obě strany také odsoudily náboženský fundamentalismus a útoky proti náboženským menšinám, které se objevují zejména v muslimských zemích.

Předseda Světového židovského kongresu Ronald Lauder po setkání řekl, že úsilí papeže Františka o dialog oživilo nejen Katolickou církev, ale představuje také významný impuls pro vztahy mezi Židy a křesťany. „Nikdy v historii 2000 let nebyly vztahy mezi Katolickou církví a Židy tak dobré jako dnes. Vedení papežů posledních padesáti let pomohlo překonat mnoho historických předsudků. To nám umožňuje společně pracovat v bránění svobody náboženství kdekoliv je toto základní právo ohroženo,“ řekl po setkání s papežem Lauder.

NyníHudební siesta – 2. část
Skladba: Symfonie A-dur op. 35 č. 3 (1782) G. 511 - Allegro presto; Autor: Boccherini Luigi; Dirigent: Pople Ross; Soubor: London Festival Orchestra
13:30Knihovnička
13:45Dnešek v kalendáři
14:00Nedělní pohádka
14:21Písničky pro hezké...
15:00Zprávy Proglasu, počasí
15:05Písně

Zpravodajství na Proglasu

Zprávy pro lidi dobré vůle ve všední dny v 10, 13, 15 a 19 hodin; v sobotu v 10 a 15 hodin

Zrcadlo týdne v sobotu od 18. hodiny

13+ každý všední den krátce po 13. hodině

Regiony

Regiony