Papež František: Kéž na přímluvu Matky Terezy soucítíme s lidmi bez domova.

Papež František: Kéž na přímluvu Matky Terezy soucítíme s lidmi bez domova.

Zatímco lidé na mnohých částech planety jsou vyzýváni k tomu, aby raději neopouštěli svoje obydlí, existují tací, kteří nemají střechu nad hlavou. Právě na ně pamatoval Svatý Otec při dnešní mši svaté v Domě svaté Marty ve Vatikánu.

Také dnes ráno pamatoval Papež František při mši svaté na konkrétní skupinu lidí. Vyzval k prosbám namířeným k Matce Tereze z Kalkaty, aby pomohla probudit smysl po blízkosti s lidmi bez domova, kteří potřebují pomoci především nyní v době krize.  „Tyto dny bolesti a smutku odhalují mnoho skrytých problémů,“ řekl papež na začátku bohoslužby. Poukázal na titulní fotografii deníku, která zobrazuje bezdomovce na parkovišti v Las Vegas. „Kéž  v nás svatá Tereza z Kalkaty vzbudí pocit blízkosti k těm lidem ve společnosti, kteří jsou jinak v normálním životě schováni,“ řekl František.

V kázání pak Svatý Otec věřící vyzval ke konkrétním skutkům lásky a milosrdenství. Máme čelit výzvám s vědomím a radostnou nadějí, že budeme posíleni Bohem. V návaznosti na evangelium potom Svatý Otec hovořil o smlouvě mezi Bohem a Abrahamem a připomněl Boží věrnost. "Křesťan není někdo, kdo se může prokázat svým křestním listem," řekl Svatý Otec. Nejde jen o potvrzení na papíře.  „Jste křesťané, když řeknete „ano“ vůli Pána, když dodržujete slib, který vám Pán dal. A žijete-li smlouvu uzavřenou s Bohem. Tak, jako Abrahám. To je pravý křesťanský život.“ Papež tak připomněl, že každý z nás je vyvolený a že v těchto volbách existuje příslib naděje. Stejně tak, jako kdysi Pán dal příslib Abrahamovi. Vybral ho jako „otce mnoha národů.“ Také mu řekl, aby byl plodný ve víře „která bude vzkvétat v dobrých skutcích.“ To má být příkladem pro nás a pro dnešní svět. „Pán nezapomíná. Nikdy nezapomíná. Ano, zapomíná jenom v jednom případě – když odpouští hříchy. Potom, co odpustil, ztratí paměť. Už nevzpomíná na hříchy. V ostatních případech ale Bůh nezapomíná. Jeho věrnost je pamětí,“ řekl papež František v dnešní homilii.

zdroj: Vatican News, TV Noe, Kathpress

NyníKomorní hudba
Skladba: Sonáta op. 1 č.  1 e-moll pro flétnu a kytaru - Allegro; Autor: Händel Georg Friedrich; Sóla: Jurkovič Miloš - flétna, Zsapka Jozef - kytara
02:00Křesťan a svět
02:26Písně
03:00Folklorní okénko
04:01Písničky před svítáním
04:45Jitro s dechovkou
05:00Písně

Zpravodajství na Proglasu

Zprávy pro lidi dobré vůle ve všední dny v 10, 13, 15 a 19 hodin; v sobotu v 10 a 15 hodin

Zrcadlo týdne v sobotu od 18. hodiny

13+ každý všední den krátce po 13. hodině

Regiony

Regiony