P. Philippe: Abychom mohli růst v lásce, musíme se zakořenit v modlitbě
Program Katolické charismatické konference v Brně nabízí šesti tisícům účastníků mimo jiné řadu přednášek. Hlavní host otec Jacques Philippe připravil promluvy, které nesou název Dvojjediná láska, Jak si uchovat pokoj a Ošetřil jeho rány… "Hlavní výzva, kterou před nás Bůh klade, je úkol růst v lásce k Bohu a k bližnímu,“ řekl pro Radio Proglas francouzský duchovní (foto:archiv Katolické charismatické konference).
Člen Komunity Blahoslavenství, jehož hlavní službou je hlásání Slova a vedení duchovních cvičení po celém světě, Jacques Philippe je hlavním hostem letošní Katolické charismatické konference v Brně. V rozhovoru pro Radio Proglas vyjádřil radost nad tím, že se na brněnském výstavišti množství lidí společně modlí a poslouchá Boží slovo.
Motto letošní konference „Uviděl ho a byl pohnut soucitem“ převzaté z Lukášova evangelia odkazuje na podobenství o milosrdném samaritánovi. Z něho při svých přednáškách vychází také otec Jacques Philippe. „Není snadné milovat bližního. Při své snaze narážíme na mnoho lhostejnosti, zatvrzelosti srdce. Skutečnou lásku můžeme dávat bližním jenom tehdy, pokud dostaneme od Boha opravdové uzdravení našeho vlastního srdce. Právě když opravdu prožijeme Boží něhu a milosrdenství, když ho čím dál více poznáváme jako našeho otce, který nás tolik miluje a je nám tolik nablízku, tak v té chvíli se naše srdce může uzdravit a být schopné milovat.“ přiblížil Jacques Philippe hlavní myšlenku, kterou chce českým věřícím předat.