P. Jaroslav Knichal převzal pověření k vedení armádní duchovní služby

29. září 2015 Události Autor: Filip Breindl

Do služby hlavního kaplana české armády byl dnes v kostele svatého Jana Nepomuckého na Hradčanech slavnostně uveden katolický kněz Jaroslav Knichal. Ve vedení duchovní služby střídá Jana Kozlera z Církve československé husitské – na jeho práci a také na činnost prvního armádního kaplana v novodobé historii Tomáše Holuba chce podle svých slov navázat.

"Mým hlavním cílem je stabilizovat jasný počet vojenských kaplanů ve struktuře Armády ČR," řekl dále Proglasu 39letý Jaroslav Knichal, který jako kaplan působí od roku 2003 a absolvoval také čtyři zahraniční mise - v Iráku, Kosovu a dvakrát v Afghánistánu. V současnosti má armáda 30 kaplanů - duchovních, které do služby vysílají členské církve ekumenické rady a Česká biskupská konference. "Armáda opravdu s duchovními v rámci své struktury počítá. Jsme začleněni do samotné přípravy nových nastupujících vojáků a později, když dělají během svého pobytu v armádě jednotlivé kariérové kurzy, pro ně máme připraveny etické semináře. Myslím, že je důležité, abychom jako vojenští kaplani si uvědomovali důvěru, která byla do našich rukou vložena, a nastavenou laťku udržovali na vysoké kvalitě," poznamenal P. Knichal.

    Jan Kozler (vlevo) předává Jaroslavu Knichalovi Bibli hlavního vojenského kaplana.  Zahraniční hosté ve vojenském kostele sv. Jana Nepomuckého  Jaroslav Knichal a Jan Kozler při ekumenické bohoslužbě

Zpravodajství na Proglasu

Zprávy pro lidi dobré vůle ve všední dny v 10, 13, 15 a 19 hodin; v sobotu v 10 a 15 hodin

Zrcadlo týdne v sobotu od 18. hodiny

13+ každý všední den krátce po 13. hodině

Regiony

Regiony