Očekávané události ve středu 24. února 2021

Očekávané události ve středu 24. února 2021
24. února 2021 Události Autor: Jaroslava Otradovcová

Nabízíme výběr z očekávaných událostí středy 1. postního týdne:

Aktuální vývoj epidemie covidu-19, zásoby zdravotnického materiálu, ale především žádost o pomoc německých nemocnic s českými pacienty by měl na dnešním zasedání projednávat Ústřední krizový štáb.

Ministr průmyslu a obchodu Karel Havlíček přichází na jednání vlády s návrhem na testování lidí  ve firmách, které by bylo podpořeno odečtem finanční částky z odvodů na zdravotní pojištění. Vláda, jejíž jednání začíná o sedmé hodině, by opět měla diskutovat  o plánu na návrat dětí do škol.

Pandemický zákon, bonus k náhradě mzdy pro lidi v karanténě a nový systém koronavirové podpory podnikatelů bude dnes řešit  Senát. Rozhodovat bude také o senátorské novele volebního zákona, má nahradit způsob přepočtu voličských hlasů na mandáty, který zrušil Ústavní soud.

Pražský městský soud dnes začne projednávat případ Iráčana, který v Česku čelí obžalobě za to, že odjel bojovat za teroristickou organizaci Islámský stát. Muž je stíhaný jako uprchlý.

Komunita sester dominikánek se ve Střelicích u Brna rozloučí se sestrou Bohdanou Knotkovou, původem z Vlčnova na Uherskohradišťsku, která zemřela minulou středu ve věku nedožitých 90 let. 

Večer proběhne vzpomínková akce Zapalme svíčku za oběti komunismu. Koná se pravidelně v předvečer komunistického převratu z roku 1948.  Pietní akt u pomníku na pražském Újezdě bude možné sledovat přes Youtube a Facebook od šesti hodin večer.

Česká křesťanská akademie a Arcibiskupské gymnázium v Kroměříži večer pořádají  on-line přednášku Martina Kvapilíka s názvem Umělá inteligence, věda a víra: Má náš mozek ještě vůbec šanci?“. 

A přes internet bude také možné od osmi hodin večer sledovat diskuzi, na které se sejde kněz Marek Orko Vácha a rabín progresivní židovské komunity Ec chajim v Praze a Federace židovských obcí v České republice David Maxa. Cílem jejich rozhovoru bude snaha  o nalezení zdrojů síly, o které se lze v dnešní době opřít. Debata se odehraje v prostředí Winternitzovy vily.

NyníKomorní hudba
Skladba: Sonáta op. 1 č.  2 g-moll pro flétnu a kytaru - Andante; Autor: Händel Georg Friedrich; Sóla: Jurkovič Miloš - flétna, Zsapka Jozef - kytara
02:00Křesťan a svět
02:26Písně
03:00Folklorní okénko
04:01Písničky před svítáním
04:45Jitro s dechovkou
05:00Písně

Zpravodajství na Proglasu

Zprávy pro lidi dobré vůle ve všední dny v 10, 13, 15 a 19 hodin; v sobotu v 10 a 15 hodin

Zrcadlo týdne v sobotu od 18. hodiny

13+ každý všední den krátce po 13. hodině

Regiony

Regiony