Očekávané události ve středu 20. ledna 2021

Očekávané události ve středu 20. ledna 2021
20. ledna 2021 Události Autor: Eva Svobodová

Přinášíme seznam očekávaných událostí dne 20. ledna 2021:

V hlavním městě Spojených států se uskuteční inaugurace nově zvoleného amerického prezidenta Joea Bidena a viceprezidentky Kamaly Harrisové. Přímluvnou  modlitbu při ceremonii pronese Bidenův rodinný přítel  jezuitský kněz Leo ODonovan.

Před ruským soudem stane opoziční politik Alexej Navalnyj. Toho o víkendu zatkla policie po té, co se vrátil z Německa zpět do  vlasti, Navalnyj je obviněn z pomlouvání válečného veterána, který loni veřejně podpořil referendum o změnách ruské ústavy.

Německá kancléřka Angela Merkelová dostane od expertní komise závěrečnou zprávu o integraci migrantů.

Poslanci v parlamentu Černé Hory budou schvalovat zákon o svobodě  náboženského vyznání, který jim  k projednání vrátil černohorský prezident.

Skončí dvoudenní plenární zasedání České biskupské konference v Praze.

Mladí komunity Emmanuel pořádají v brněnském kostele sv. Tomáše večerní adoraci s názvem Hi, Jesus!, která bude provázena hudbou i momenty ticha. Přenášena bude od 19 hodin na facebooku.

Začíná český on-line Festival umění a kreativity ve vzdělávání. Potrvá do 6. února.

Městská knihovna v Praze pořádá on-line koncert Zemlinského kvarteta. Jako host vystoupí český violista Karel Untermüller.

Na pražském Staroměstském náměstí se uskuteční akce česko-amerického výtvarníka Shaloma Neumana, kterou oslaví odchod amerického prezidenta Donalda Trumpa z Bílého domu. Kromě výtvarných děl mohou diváci sledovat i sestřih Trumpových výroků.

A český prezident Zeman se dnes nechá očkovat proti koronaviru.

Zpravodajství na Proglasu

Zprávy pro lidi dobré vůle ve všední dny v 10, 13, 15 a 19 hodin; v sobotu v 10 a 15 hodin

Zrcadlo týdne v sobotu od 18. hodiny

13+ každý všední den krátce po 13. hodině

Regiony

Regiony