Očekávané události ve čtvrtek 22. září 2022

Očekávané události ve čtvrtek 22. září 2022
22. září 2022 Události Autor: Lucie Švestková

V italském Assisi začíná sympozium Františkova ekonomika. Tisícovka mladých bude diskutovat nad dvanácti tématy usilující o společné dobro. V sobotu mezi tyto ekonomy a podnikatele zavítá papež František.

Studenti emeritního papeže Benedikta XVI. se spolu se zájemci o jeho dílo sejdou v Římě na každoročním setkání, jehož součástí bude v sobotu veřejná konference na téma „Závazná pravda a vývoj církevní nauky“. 

Vernisáž v planetáriu Královské belgické observatoře v Bruselu otevře výstavu zaměřenou na humanismus a univerzální hodnoty zakotvené v myšlenkovém odkazu židovského spisovatele Arnošta Lustiga.

Ministr zahraničí Jan Lipavský přednese projev v Radě bezpečnosti OSN jako první český zástupce po téměř 30 letech. Ústředním tématem vystoupení bude ruská agrese proti Ukrajině. 

Praha bude hostit dvoudenní konferenci středoevropského výzkumného konsorcia Central European Digital Media Observatory, jež se zaměří na boj proti dezinformacím v Evropě.

V Praze se dnes sejde Vojenský výbor Evropské unie. Slavnostní zahájení výjezdního zasedání se uskuteční v Národním muzeu, poté se jeho členové přesunou do Hradce Králové, kde zhlédnou ukázky během mezinárodního vojenského cvičení Medical Man.

Hlavním městem projde Pochod proti bagatelizaci sexualizovaného a domácího násilí. Pořádá iniciativa Bez trestu.

Nezisková organizace Letní dům pomáhající dětem a mladým lidem, kteří vyrůstají mimo svou rodinu v dětském domově či v pěstounské péči, oslaví na pražském náměstí Míru 25 let svého působení. 

Muzeum Českého ráje v Turnově otevře výstavu replik soupravy granátových šperků, kterou před čtvrtstoletím vytvořil Jiří Urban pro britskou královnu Alžbětu II.

Knihovna Biskupství brněnského pořádá další z cyklu přednášek, tentokrát o vlasteneckém knězi Matěji Procházkovi. Představí ho Veronika Řeháková z místního Biskupského gymnázia.

V chrámu svatých Cyrila a Metoděje v Resslově ulici v Praze zazní první koncert z mezinárodního festivalu pravoslavné hudby Archaion Kallos 2022. Představí starou hudbu rumunských klášterů.