Očekávané události v úterý 21. ledna 2020

Očekávané události v úterý 21. ledna 2020
21. ledna 2020 Události Autor: Jaroslava Otradovcová

Nabízíme výber z očekávaných událostí v úterý 21. ledna 2020, kdy si připomínáme sv. Anežku Římskou. Občanský svátek slaví Běla.

Za účasti představitelů řeholních řádů a apoštolského nuncia Charlese Daniela Balva začne v Praze dvoudenní plenární zasedání České biskupské konference. Zabývat se bude například podporou blízkovýchodních křesťanů prostřednictvím charity. Od 18 hodin budou biskupové slavit mši ve svatovítské katedrále. Připomenou si při ní nedožité sté narozeniny zakladatelky hnutí Fokoláre Chiary Lubichové. Ty si budou připomínat věřící a členové komunity ve stejný čas i v Brně, v kostele sv. Augustina. Mši svatou zde bude celebrovat bývalý generální vikář Jiří Mikulášek. 

V souvislosti s úmrtím předsedy Senátu Jaroslava Kubery se sejde organizační výbor horní parlamentní komory.

Odpoledne začne první letošní řádná schůze poslanecké sněmovny. Projedná několik norem vrácených Senátem a ve druhém čtení by se poslanci měli zabývat i návrhem na rozšíření pravomocí Nejvyššího kontrolního úřadu.

V americkém Senátu začne proces impeachmentu, tedy úsilí zbavit Donalda Trumpa prezidentského úřadu.

Ve švýcarském Davosu začíná Světové ekonomické fórum, dnes na něm vystoupí například americký prezident Donald Trump nebo čínský viceprezident Chan Čeng, proběhne také debata o ochraně klimatu za účasti švédské aktivistky Grety Thunbergové.

Za výzkumné výsledky v oblasti umělé inteligence udělí České vysoké učení technické v Praze čestný doktorát německému profesorovi Wolfgangu Wahlsterovi.

Na současný stav podpory žáků s odlišným mateřským jazykem se zaměří konference v brněnské kanceláři ombudsmanky Anny Šabatové.

Ústavní soud vyhlásí, jak rozhodl o návrhu na zrušení části advokátního tarifu. Jde o výši odměn pro opatrovníky.

Spolupracovnice humanitární organizace ADRA Alžběta Kalábová přibliží při večerním setkání v klášterním klubu u kostela Panny Marie Sněžné v Praze svou nedávnou monitorovací cestu do uprchlického tábora v Libanonu.

V Orlických horách zahájí letošní ročník extrémního závodu psích spřežení s názvem Šediváčkův long. Potrvá do soboty.

Grandslamový turnaj Australian Open pokračuje v australském Melbourne.

 

Zprávy pro lidi dobré vůle

v 11, 13, 15 a 20 hodin.
V sobotu v 11 a 15 hodin, od 18 Zrcadlo týdne.

Pozvánky a informace z regionů ve všední den v 7.15, v sobotu od 9 hodin.

Regiony

Regiony