Očekávané události v úterý 19. prosince 2023

Kameny zmizelých položí v Luhačovicích na památku rodiny Jelínkových před jejich domem. Poté budou v Muzeu luhačovického Zálesí promítat dokument Síla lidskosti - Nicholas Winton. Snímek je o muži, který v roce 1939 z Československa odvezl 669 židovských dětí, a tím je zachránil.
Besedu s takzvanými Mladými delegátkami pořádá v Olomouci vyšší odborná škola sociální Caritas. Kristýna Bulvasová a Zuzana Hellerová se podělí o své zkušenosti s OSN, kde aktuálně zastupují Česko, a z Celosvětové klimatické konference COP28 v Dubaji, odkud se právě vrátily.
V Bruselu budou jednat unijní ministři zodpovědní za energetiku. Česko zastupuje ministr průmyslu a obchodu Jozef Síkela.
Prezident Petr Pavel jmenuje do funkce dva nové soudce Ústavního soudu. Stane se jimi Lucie Dolanská Bányaiová a Zdeněk Kühn.
Severočeská knihovna v Ústí nad Labem hostí benefiční autorské čtení Josefa Formánka z jeho nejnovější knihy Nevím. V ní se formou deníkových záznamů vrací do dětství.
Premiéra němého filmu "Havel na houbách" v Táboře představí filmovou koláž dosud neznámých snímků z domácího archivu rodiny Havlových z 20. a 30. let minulého století. Zvukově doprovodí kapela Sýček. Akce je součástí kulturní série Václav Havel tady a teď.
Biskup Martin David a generální vikář Jan Czudek se setkají s radou města Ostrava na předvánočním setkání.
A v katedrále svatého Víta, Václava a Vojtěcha v Praze se večer odehraje koncert Česká mše vánoční Jakuba Jana Ryby.