Očekávané události v úterý 17. března 2020

Očekávané události v úterý 17. března 2020
17. března 2020 Události Autor: Jaroslava Otradovcová

Přinášíme výběr z událostí úterý 3. postního týdne 2020, kdy slavíme památku svatého Patrika – patrona Irska, přímluvce horníků a kovářů, kadeřníků a bednářů, ochránce dobytka. Občanský svátek mají muži a chlapci se slovanským jménem Vlastimil.

Na úmysl zastavení šíření nemoci COVID-19  vyzval na dnešek brněnský biskup Vojtěch Cikrle k celodennímu postu a almužně.

Server České biskupské konference nabízí také možnost zapojit se ode dneška do novény za zastavení pandemie, jejíž závěr vychází na slavnost Zvěstování Páně. Jednotlivé úkony jsou k nalezení na stránkách cirkev.cz.

V Městské hromadné dopravě v Praze a Brně ode dneška musí být zakrytá ústa rouškou nebo šátkem. 

Organizace SousedskaPomoc.cz dnes začne distribuovat roušky z domácí výroby dobrovolníků. Kurýři by měli pomoci zásobit 620 měst a obcí.

Železniční a autobusový dopravce Leo Express zruší v úterý 75 procent svých spojů. Důvodem jsou ekonomické dopady současné krize kolem koronaviru. 

Biskup italské bolzansko-brixenské diecéze Ivo Muser dnes (v 9 hodin) ráno odslouží mši svatou za všechny, kteří podlehli v posledních dnech nákaze koronavirem.

Prezidenti a premiéři zemí Evropské unie budou v úterý na dálku společně probírat další opatření v boji proti koronaviru a jeho dopadům na evropské hospodářství. Zástupci tuzemské vlády se kvůli situaci odpoledne sejdou s předsedy sněmovních stran.

Britský princ Charles navštíví památník obětem srebrenického masakru.

Představitelé Turecka, Francie a Německa se telefonicky spojí kvůli migraci.

Zprávy pro lidi dobré vůle

v 11, 13, 15 a 20 hodin.
V sobotu v 11 a 15 hodin, od 18 Zrcadlo týdne.

Pozvánky a informace z regionů ve všední den v 7.15, v sobotu od 9 hodin.

Regiony

Regiony