Očekávané události v úterý 15. září 2020

Očekávané události v úterý 15. září 2020
15. září 2020 Události Autor: Jaroslava Otradovcová

Nabízíme výběr z očekávaných událostí o svátku Panny Marie Bolestné. Dnes je také  Mezinárodní den demokracie a Mezinárodní den lymfomu, který má zvýšit povědomí o zhoubném nádoru v mízní tkáni. Občanský svátek slaví Jolana.

Do karantény po delším a bližším kontaktu s nakaženým ode dneška nemusí lidé, kteří nemoc covid-19 už v posledních 90 dnech prodělali, nebo při setkání s pozitivně testovaným, i na více než 15 minut a méně než 1,5 metru, oba měli roušku nebo respirátor. Lidem bez příznaků se také mění termín prvního testu. Bude nově až čtvrtý nebo pátý den od kontaktu s nakaženým, dosud byl od prvního po pátý den.

Sněmovna by se dnes měla zabývat vládním návrhem na poskytnutí jednorázového pětitisícového příspěvku důchodcům. Poslanci by měli podle předběžného programu opět posoudit i dvojici novel, které jim s úpravami vrátil Senát. Je mezi nimi i zrušení daně z nabytí nemovitosti. Senát totiž  chce opravit legislativní chyby v té pasáži zákona, která zachovává možnost odpočtu úroků z hypotéky od základu daně z příjmů.

O možném přijetí sankcí vůči režimu běloruského prezidenta Alexandra Lukašenka či postizích proti Turecku za průzkumnou těžbu ve východním Středomoří budou dnes debatovat poslanci Evropského parlamentu. Na programu mají rovněž diskusi o tom, jak by Evropská unie mohla sjednotit posuzování vývoje nákazy covidem-19 a lépe koordinovat opatření jednotlivých států.

Zástupci Spojených arabských emirátů (SAE) a Bahrajnu dnes podepíší v Bílém domě dohodu o navázání plnohodnotných diplomatických vztahů s Izraelem.

Obyvatelé pobřežních oblastí států Louisiana, Mississippi a Alabama na jihu USA se připravují na příchod hurikánu Sally.

Začíne mezinárodní putovní výstava politických karikatur 2020 od autorů ze zemí visegrádské čtyřky, do které patří Česko, Maďarsko, Polsko a Slovensko, dále z Německa a Spojených států. K vidění budou nejprve v Národní technické knihovně.

Vedení Rady osob se zdravotním postižením ve Zlíně udělí ceny Mosty.

V Klementinu pak dojde k vyhlášení Cen Jiřího Ortena pro mladé autory literárních děl do 30 let.

13. ročník festivalu národnostních menšin s názvem Babylonfest začne v Brně. S organizátorem festivalu Vlastimilem Fabištikem se telefonicky spojíme krátce po 10. hodině. 

V předvečer svátku babičky svatého Václava zazní v 19 hodin v kostele sv. Ludmily na pražském Náměstí Míru "Koncert pro českou kněžnu."

Zprávy pro lidi dobré vůle

v 11, 13, 15 a 20 hodin.
V sobotu v 11 a 15 hodin, od 18 Zrcadlo týdne.

Pozvánky a informace z regionů ve všední den v 7.15, v sobotu od 9 hodin.

Regiony

Regiony