Očekávané události v sobotu 5. února 2022

Očekávané události v sobotu 5. února 2022
5. února 2022 Události Autor: Daniel Blažke

Je sobota 5. února a zpravodajská redakce Proglasu upozorňuje na očekávané události dne.

Zákon o povinném očkování proti covidu vstupuje v platnost v Rakousku. Zároveň země uvolňuje některá protiepidemická opatření, restaurace a další podniky mohou mít otevřeno do půlnoci namísto nynější 22. hodiny.

V Etiopii se sejdou představitelé států Africké unie, budou se pravděpodobně zabývat situací po převratech v Súdánu, Mali a Guineji, konfliktem v etiopském regionu Tigraj a řešením pandemie covidu-19.

Pondělní sté výročí narození básníka Jana Skácela připomene ode dneška v jeho rodišti, ve Vnorovech na Hodonínsku, výstava na obecním úřadě.

Jáhenské svěcení přijme v pražské katedrále svatých Víta, Václava a Vojtěcha Michal Hladík, udělí mu ho biskup Václav Malý. Mše začíná v 15 hodin.

V Hradištku na Nymbursku bude mimořádně zpřístupněna chaty spisovatele Bohumila Hrabala k 25. výročí spisovatelova úmrtí.

Po dvou letech se změní tón v nejpomalejším koncertu světa, který zaznívá  v románském kostele v německém Halberstadtu. Kompozice mezitím zesnulého amerického skladatele Johna Cage má trvat přes 600 let.

Na olympijských hrách v Pekingu se české hokejistky utkají s hráčkami Švédska, proběhne také závod smíšených štafet v biatlonu nebo rychlobruslařek na tříkilometrové trati.

Zpravodajství na Proglasu

Zprávy pro lidi dobré vůle ve všední dny v 10, 13, 15 a 20 hodin; v sobotu v 15 a v 18 hodin

Regiony

Regiony