Očekávané události v sobotu 20. února 2021

Očekávané události v sobotu 20. února 2021
20. února 2021 Události Autor: Daniel Blažke

Sobota 20. února 2021 přinese tyto očekávané události:

V bazilice sv. Markéty na pražském Břevnově bude sloužena zádušní mše za filozofa Jana Sokola. Je určená pro omezený počet členů rodiny. Přenos bude dostupný na webových stránkách farnosti.

V královéhradecké katedrále Svatého Ducha se dopoledne uskuteční poslední rozloučení s diecézním vikářem a kanovníkem Miloslavem Šiffelem. Poté bude jeho rakev vystavena v kostele sv. Pavla na Pouchově a následně uložena do kanovnické hrobky na místním hřbitově.

Apoštolský administrátor ostravsko-opavské diecéze Martin David odslouží mši v kostele Nejsvětější Trojice ve Fulneku. Společně s kněžími z kongregace pallotinů oslaví liturgickou památku blahoslaveného Richarda Henkese.

Uskuteční se online duchovní postní obnova pro mladé do 18 let s názvem Reset.

Kostel jihočeského poutního místa Lomec bude od 11 hodin otevřený pro modlitbu, přijetí svátosti smíření či rozhovor s věřící psycholožkou Vlaďkou Šídlovou.

Malou postní obnovu na Svaté Hoře u Příbrami pro omezený počet účastníků povede P. David Horáček.

ONLINE víkend pro mladé od 18 let s názvem Povolání být mužem/ženou pořádá komunita Chemin Neuf.

Proběhne sněm České stomatologické komory. Na programu je volba jejího prezidenta pro funkční období 2021-2025.

Česká studentská filharmonie odehraje koncert nazvaný A přece se učí! Jeho cílem je poděkovat a podpořit všechny, kteří pečují o vzdělání.

Teplická botanická zahrada odvysílá v 9:00 živě komentovanou on-line procházku a prohlídku. Odkaz k připojení je na jejím webu.

Uskuteční se moderovaná beseda se spisovatelkou Karin Lednickou za účasti karvinského faráře Przemysława Traczyka, která se bude v přímém přenosu od 17 hodin vysílat z chrámu sv. Petra z Alkantary. O něm Lednická před časem vydala úspěšný román Šikmý kostel.

Moskevský městský soud se bude zabývat odvoláním ruského opozičního předáka Alexeje Navalného proti rozhodnutí soudu o nepodmíněném trestu.

V Íránu má jednat šéf Mezinárodní agentury pro atomovou energii Rafael Grossi. Írán chce příští týden s agenturou omezit spolupráci.

NyníDuchovní hudba
Skladba: Sára byla devadesát let stará (1976); Autor: Pärt Arvo; Sóla: Leonard Sarah - soprán, Covey-Crump Rogers, Potter John - tenor, Bowers Christopher - varhany
23:50Duchovní slovo
23:58Půlnoční modlitba
00:00Hymna a chorál Svatý...
00:05Dopoledne s Proglasem
01:00Komorní hudba
02:00Z archivu slovesných...

Zpravodajství na Proglasu

Zprávy pro lidi dobré vůle ve všední dny v 10, 13, 15 a 19 hodin; v sobotu v 10 a 15 hodin

Zrcadlo týdne v sobotu od 18. hodiny

13+ každý všední den krátce po 13. hodině

Regiony

Regiony