Očekávané události v pátek 26. května 2023

Očekávané události
26. května 2023 Události Autor: Martin Guniš

Začíná Mezinárodní konference s názvem "Evropský den diverzity 2023: Budování mostů - Diverzita, Udržitelnost a Partnerství". Koná se v Praze.

Celostátní přehlídku experimentujícího divadla hostí ode dneška Písek. Nese název Šrámkův Písek a pokračuje i v sobotu. Doprovodný program nabídne kejklíře, pohádky nebo lanový park.

120 let od posvěcení hlavního oltáře si připomenou v obci Veverská Bítýška ve farním kostele svatého Jakuba. Děkovnou bohoslužbu bude od 18 hodin slavit generální vikář brněnské diecéze Pavel Kafka.

Rytířský řád Křížovníků se na pražském Olšanském hřbitově naposledy rozloučí s otcem Vítem Martinem Červenkou, který 15. května ve věku 46 let podlehl dlouhé nemoci.

V kostele svatého Tomáše v Nýrsku na Klatovsku si připomenou místní zbořený kostel Čtrnácti svatých pomocníků. Na programu je například bohoslužba, kterou bude od 18 hodin celebrovat plzeňský biskup Tomáš Holub.

Muzejní noc dnes pořádají například v Jihočeském muzeu v Českých Budějovicích, v muzeích v Prachaticích, Táboře, Litomyšli nebo Vsetíně.

Benefiční koncert se odehraje dnes v katedrále Božského Spasitele v Ostravě. Výtěžek půjde na přestavbu budoucího domu Centra pro rodinu a sociální péči.

Dobročinnou sbírku pro nízkoprahové centrum KamPak pod názvem Káva a dezert pro dobrou věc pořádají večer ve Valašských Kloboukách.

Na faře v Chrudimi budou večer v rámci cyklu Net For God promítat film Zbav nás od zlého.

V Praze slavnostně zahájí provoz na nové tramvajové trati Sídliště Modřany - Libuš.