Očekávané události v pátek 20. listopadu

Očekávané události v pátek 20. listopadu
20. listopadu 2020 Události Autor: Jaroslava Otradovcová

Díky přijetí Deklarace práv dítěte Valným shromážděním OSN před 61 lety a schválení Úmluvy o právech dítěte před 31 roky se dnes slaví Světový den dětí

Papež Benedikt XVI. jej před časem ohlásil jako Světový den modliteb a skutků ve prospěch dětí. Zároveň je církevní památka svatého Felixe z Valois – francouzského kněze z přelomu 12. a 13. století, spoluzakladatele řeholního společenství k vykupování křesťanských otroků – řádu Nejsvětější Trojice.

Druhým dnem pokračuje mezinárodní online setkání mladých ekonomů a podnikatelů do 35 let nad úkolem oduševnit současnou ekonomii. Akci organizuje papež František, který k účastníkům promluví, stejně jako včera, prostřednictvím streamu. Téma jeho vystoupení se bude věnovat např. ekonomii sdílení chleba nebo ženskému talentu.

Konferenci zaměřenou na otázky spojené s jarním a podzimním nouzovým stavem pořádá na Evangelické teologické fakultě Univerzity Karlovy obor Komunitní, krizová a pastorační studia. Řečníci se budou věnovat tématům spojeným se svobodou, strachem, solidaritou a spoluprací v době koronavirové pandemie.

Sněmovna se sejde ke schvalování zmrazení platů vrcholných politiků a soudců v příštím roce. Také by měla projednat ve druhém čtení návrh zákona o přechodu k nízkouhlíkové energetice. Na poledne je z podnětu části opozice svolána schůze k protikorupční legislativě a poté schůze k předlohám o dětských dluzích a o změnách v oddlužení.

Na olšanském hřbitově v Praze se uskuteční pohřeb vědeckého pracovníka Slovanského ústavu Akademie věd Václava Konzala, který se podílel na překladech většiny římskokatolických liturgických textů.

Do domova pro seniory v Poděbradech přijedou na pomoc vojáci. V domově je nyní ze zhruba 70 klientů nakaženo asi pět desítek.

V Jablonci nad Nisou začnou výstavy zahraničních sklářských výtvarníků působících v ČR a designových novinek, které si muzeum pořídilo v letech 2010 až 2020. Zatím budou přístupné pouze online.

Fakulta sociálních studií Masarykovy univerzity v Brně nabídne Multimediální den. Jeho součástí je např. fotografická výstava ČTK Nežádoucí okamžiky, která je instalovaná před budovou fakulty na Joštově ulici; nebo vyhlášení vítězů ceny Arnošta Heinricha za nejlepší tvůrčí bakalářskou práci.

Na podporu Dětského fondu OSN - UNICEF se vybrané české památky rozsvítí tyrkysovou barvou. Aktivity fondu UNICEF také podpoří charitativní aukce panenek vyrobených českými umělci a známými osobnostmi. Letos se aukce, která se v Česku koná po osmnácté, kvůli pandemii se uskuteční v on-line prostředí.

Večer začnou on-line koncerty festivalu Jazz On5. Koncerty budou ke zhlédnutí za dobrovolné vstupné. Festival zahájí trio jedné z vůdčích postav české jazzové scény – kytaristy Davida Dorůžky.

NyníPozvánky a písničky
Píseň: Ten, kto môže dať (2020); Interpret: Miriam Kaiser Trio; Album: Kaiser Miriam: Ten, kto môže dať (singl)
10:00Zprávy Proglasu, počasí
10:05Písně
10:30Vonička pro milovníky...
11:00Barvínek
11:45Písně
11:57Myšlenka na den

Zpravodajství na Proglasu

Zprávy pro lidi dobré vůle ve všední dny v 10, 13, 15 a 19 hodin; v sobotu v 10 a 15 hodin

Zrcadlo týdne v sobotu od 18. hodiny

13+ každý všední den krátce po 13. hodině

Regiony

Regiony