Očekávané události v neděli 15. ledna
Nabízíme stručný přehled některých očekávaných událostí v sobotu 14. ledna.
V Paříži proběhne blízkovýchodní mírová konference. Zúčastní se jí zástupci více než 70 států, chybět ale budou Izraelci i Palestinci.
Oficiálně končí Tříkrálová sbírka, letošní koledování pro potřebné lidi, jimž pomáhá charita. Ta v následujících dnech zajistí sečtení výtěžku a poté jeho rozdělení mezi svá zařízení a služby.
Aktivisté, kteří na připomínku konfliktu v Sýrii pořádají pěší putování z Berlína do Aleppa, dorazí v neděli do Prahy a uskuteční pochod hlavním městem, jehož součástí bude také pocta Janu Palachovi – od jeho pokusu o sebeupálení na protest proti společenské atmosféře po srpnu 1968 uplyne v pondělí 48 let.
Na dnešek připadá Světový den migrantů. Papež František jako obvykle pronese promluvu před polední modlitbou Anděl Páně ve Vatikánu.
Skautský institut v Brně pořádá v neděli odpoledne besedu s knězem a biologem Markem Orko Váchou o vztahu k přírodě a odpovědnosti za planetu.
V sále kardinála Špidlíka na Velehradě proběhne další seminář duchovního filmu spojený s projekcí snímku Elema Klimova Loučení.
Bez české účasti se ve Francii koná mistrovství světa házenkářů.
Stíhacími závody mužů i žen pokračuje v německém Ruhpoldingu Světový pohár v biatlonu.