Očekávané události v neděli 15. května 2022

Očekávané události v neděli 15. května 2022
15. května 2022 Události Autor: Daniel Blažke

Papež František dopoledne na vatikánském náměstí prohlásí za svaté deset osobností, včetně francouzského kněze a mnicha v Alžírsku, zakladatele kongregace Malých bratrů Ježíšových a mučedníka Charlese de Foucaulda, nebo nizozemského kněze a mučedníka nacismu Tita Brandsmy. Půjde o první svatořečení papežem od října 2019. A neděle 15. květen přinese i následující události.

Historické svatojánské slavnosti Navalis pokračují v Praze mší ve svatovítské katedrále, procesím na Karlův most a koncertem na hladině Vltavy.

Oběti nacistické perzekuce připomene program Terezínské tryzny. Na Národním hřbitově před Malou pevností v severočeském Terezíně vystoupí s hlavním projevem předseda Senátu Miloš Vystrčil.

V pražském Goethově institutu začne třídenní konference o populismu v Evropě.

Pouť lékařů, sester a dalších pracovníků ve zdravotnictví se koná v Provodově na Zlínsku. Mši v kostele Panny Marie Sněžné bude od půl třetí sloužit pater Marek Orko Vácha, přednosta Ústavu etiky 3. lékařské fakulty Univerzity Karlovy.

Časopis Immaculata letos slaví 30 let existence. Tvůrci poděkují za toto výročí při odpolední mši v minoritském kostele v Brně.

Na bývalé poutní cestě z Frýdlantu ke Krásnému Lesu v severních Čechách posvětí kříž na místě bývalé kapličky.

V Nymburce chystají Den Elišky Přemyslovny u příležitosti 730 let od narození této panovnice. Program zakončí bohoslužba.

Nezisková organizace Post Bellum spolu s Gymnáziem Uherské Hradiště a spolkem MYSLI pořádá Běh pro Paměť národa ve Starém Městě.

Zlínská ZOO otevře novou expozici Jaguar Trek. S rozlohou přes 2000 metrů čtverečních jde o největší takové zázemí pro jaguáry v Evropě.

Ve Finsku pokračuje mistrovství světa v ledním hokeji. Český tým se večer utká se Švédskem.

Končí také domácí fotbalová liga, mistrovský titul s předstihem získala Viktoria Plzeň.

Zpravodajství na Proglasu

Zprávy pro lidi dobré vůle ve všední dny v 10, 13, 15 a 20 hodin; v sobotu v 15 a v 18 hodin

Regiony

Regiony