Očekávané událostí úterý 4. května 2021

Očekávané událostí úterý 4. května 2021
4. května 2021 Události Autor: Dominik Číž

V úterý 4. května 2021 vám přinášíme přehled očekávaných událostí dne.

Druhým dnem se konají jednotné přijímací zkoušky na čtyřleté maturitní obory středních škol. 

Pokračuje schůze Poslanecké sněmovny. Poslanci by mohli znovu hlasovat o zákonech, které jim vrátil Senát. Jde mimo jiné o novely o učitelích, trestního řádu a soudech; a předlohu o zahrádkářské činnosti. Dolní komora by také měla volit radní České televize.

Předseda Vojenského výboru NATO Stuart Peach se zúčastní pietního aktu u památníku československých letců RAF v Praze na Klárově.

Ode dneška je možné se vypravit na hrady a zámky ve správě státu - například Trosky, Bezděz, Křivoklát a Velhartice; do zahrady, galerie a kaple v Nebílovech a na Konopiště do skleníků. Skupinové prohlídky památek zatím vláda nepovolila.  

Ústavní soud v Brně vyhlásí nález k problematice exekučního vymáhání dluhu vzniklého v době hospitalizace dítěte.

Národní muzeum dnes otevře pro návštěvníky Historickou budovu na Václavském náměstí a blízkou Novou budovu. Všechny své objekty zpřístupní Národní galerie Praha, upozorňuje na novou velkou výstavu malířky Toyen ve Valdštejnské jízdárně a na novou novou stálou expozici Staří mistři II ve Šternberském paláci.

V Londýně pokračuje třídenní setkání ministrů zahraničí zemí skupiny G7.

Francouzské národní shromáždění bude hlasovat o klimatickém zákoně.

USA omezí vstup lidem přijíždějícím z Indie. Nové opatření souvisí s vysokým počtem nákaz v Indii a také tamními variantami koronaviru.

Z floridského mysu Canaveral by měla odstartovat raketa Falcon 9 se sérií dalších 60 satelitů společnosti SpaceX pro síť Starlink, která má v budoucnu umožnit přístup k internetu kdekoli na Zemi.

Zpravodajství na Proglasu

Zprávy pro lidi dobré vůle ve všední dny v 10, 13, 15 a 19 hodin; v sobotu v 10 a 15 hodin

Zrcadlo týdne v sobotu od 18. hodiny

13+ každý všední den krátce po 13. hodině

Regiony

Regiony