Očekávané události úterý 27. dubna 2021

27. dubna 2021 Události Autor: Dominik Číž

V úterý 27. dubna 2021 se hlásíme s přehledem očekávaných událostí:

Ukrajinský velvyslanec Jevhen Perebyjnis předá bývalému ministru zahraničí Karlu Schwarzenbergovi ukrajinský Řád knížete Jaroslava Moudrého 2. třídy, který mu udělil ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj.

Sněmovní volební výbor se má zabývat legitimitou volby kandidátů do Rady České televize.

Senátorské kluby STAN a ODS a TOP 09 se mají zabývat výroky Miloše Zemana v kauze Vrbětice a případnou ústavní žalobou.

Okresní soud Praha-východ bude pokračovat v projednávání kauzy Bereta, která se týká údajného vynášení informací z trestních řízení.

Stálá rada České biskupské konference zasedne k jednání v Hradci Králové. Vede ji šéf episkopátu, arcibiskup Jan Graubner;  místopředsedou je biskup Jan Vokál a jako členové působí ve stálé radě biskupové Martin David a Jan Baxant a generální sekretář ČBK Stanislav Přibyl.

Na Příkopě v centru Prahy začíná venkovní výstava 30 let svobodné kultury.

Ve švýcarské Ženevě se dnes na popud OSN poprvé od roku 2017 sejdou zástupci rozděleného ostrova Kypr a jejich spojenců.

V Bruselu pokračuje plenární zasedání Evropského parlamentu. Poslanci budou hlasovat o obchodní dohodě Evropské unie s Británií, která zatím bez jejich souhlasu platí pouze provizorně.

Slovenský premiér Eduard Heger se poprvé ve funkci v Bruselu sejde s předsedou Evropské rady Charlesem Michelem a předsedkyní Evropské komise Ursulou von der Leyenovou. Odpoledne jej přijme také generální tajemník Severoatlantické aliance Jens Stoltenberg.