Očekávané události úterý 25. listopadu 2025
Debatu 100 dní po Putinovi, která se zaměří na budoucnost Ruska po odchodu prezidenta Vladimira Putina a možnosti demokratického vývoje země, pořádá organizace Gulag.cz. Uskuteční se na Filozofické fakultě Univerzity Palackého v Olomouci.
V ostravské katedrále zahájí výstavu fotografií Adopce na dálku pohledem zblízka. Na 16 panelech návštěvníci najdou příběhy studentů a absolventů, kteří byli zapojeni do projektu Diecézní charity Hradec Králové Adopce na dálku. Fotografie Martina Šoltyse vznikly během loňské monitorovací návštěvy v Indii. K vidění budou do 22. prosince.
Křesťanské rodinné centrum Petrklíč v Českých Budějovicích pořádá besedu teologa a misionáře Václava Čápa na téma krize v manželství a partnerství.
Moravskoslezská knihovna v Ostravě uvádí audioknihu pro nevidomé a slabozraké s názvem Klasztor / Návrat od Petra Sagitaria. Příběh ostravské kriminálky ukazuje, že klášter nemusí být jen duchovním místem. Knihu načetl Richard Liberda.
Obyvatelky Salesiánského domova mladých v Hradci Králové chystají ukulele koncert pro organizaci Mary’s Meals. Ta zajišťuje školní stravu dětem v chudých komunitách světa.
Na varhanní koncert zvou do Olomouce studenti tamní konzervatoře Evangelické akademie. Koná se v kostele Panny Marie Pomocnice křesťanů v městské části Hodolany.
Kostel svatého Jana Křtitele na Jánském kopečku v Jihlavě hostí koncert pěveckého sboru Melodie. Kromě skladeb ze stálého repertoáru zazní zpěvy z Taizé.
Tématem dalšího setkání Klubu aktivních seniorů ve Frýdku bude adventní tvoření a vánoční tradice v evropských zemích.
V Brně udělí ocenění Komunitní knihovna Jihomoravského kraje 2025 a Knihovnická osobnost.

