Očekávané události úterý 25.8.2020

Očekávané události úterý 25.8.2020
25. srpna 2020 Události Autor: Anežka Hlávková

Přinášíme výběr z očekávaných událostí úterý 25. srpna 2020.

Po dokončení oprav bude na dnešní mši svaté požehnán zrekonstruovaný děkanský chrám v Chotěboři.

Opravami prošly také varhany v opavském kostele svatého Vojtěcha. U příležitosti jejich inaugurace se večer uskuteční slavnostní koncert.

A dětské oddělení příbramské nemocnice získá dva nové přístroje umožňující v reálném čase neinvazivní lokalizaci podkožních cév.

Dopoledne se před budovou Ministerstva práce a sociálních věcí sejdou lidé ze společnosti Asistence a lidé s postižením. Pomocí transparentů se budou ptát, jakým způsobem hodlá ministerstvo řešit situaci lidí s postižením s největší potřebou pomoci a podpory.

"Živé kino Praha", které předznamenává podzimní Mezinárodní festival dokumentárních filmů Ji.hlava, startuje dnes v podvečer. Přehlídku zahájí snímek Víta Klusáka a Filipa Remundy Jak Bůh hledal Karla. Živé kino potrvá do 6. září, promítat se bude na neobvyklých místech Prahy.

Zároveň v Praze proběhne vernisáž výstavy druhé části Zlatého fondu Národního muzea fotografie. Výstava bude otevřena do 20. září každý den kromě pondělí.

A ještě jedna výstava začne dnes v podvečer v Praze. "Umění v segregaci - Praha maluje Berlín" je název výstavy Jana Mika, která potrvá do 8. září v Galerii kritiků.

V nizozemském Haagu má začít dvoudenní odvolací řízení v procesu s bývalým velitelem armády bosenských Srbů Ratkem Mladičem, odsouzeným před třemi lety na doživotí za zločiny včetně genocidy.

Na Novém Zélandu pokračuje čtyřdenní jednání soudu, na němž bude vynesen rozsudek nad australským pravicovým extremistou Brentonem Tarrantem, který je obviněný z loňské vraždy 51 lidí ve dvou mešitách v novozélandském městě Christchurch.

A bouře Laura, která v Dominikánské republice zabila 11 lidí, má dosáhnout síly hurikánu. Na ostrovech u americké Floridy kvůli ní úřady vydaly varování. Může zasáhnout Louisianu, již ohrožuje také hurikán Marco.

Zpravodajství na Proglasu

Zprávy pro lidi dobré vůle ve všední dny v 10, 13, 15 a 20 hodin; v sobotu v 10 a 15 hodin

Zrcadlo týdne v sobotu od 18. hodiny

13+ každý všední den krátce po 13. hodině

Regiony

Regiony