Očekávané události úterý 24. listopadu 2020

Očekávané události úterý 24. listopadu 2020
24. listopadu 2020 Události Autor: Dominik Číž

Vybíráme z událostí očekávaných v úterý 24. listopadu 2020.

V bazilice sv. Petra a Pavla na pražském Vyšehradě bude dnes odpoledne u příležitosti Světového dne předčasně narozených dětí sloužena mše svatá. Přenášet ji bude Radio Proglas i TV Noe.

Před polednem proběhne slavnostní zahájení velitelského shromáždění náčelníka generálního štábu Aleše Opaty k objasnění priorit a hlavních úkolů armády v roce 2021. Vystoupí na něm prezident Miloš Zeman, premiér Andrej Babiš a ministr obrany Lubomír Metnar.

Americký prezident Donald Trump v souladu s tradicí před Dnem díkuvzdání omilostní krocana. Slavnostní ceremoniál se uskuteční v Růžové zahradě Bílého domu.

V rámci dobročinné aktivity "Světlo lékařům" se dnes večer rozsvítí budova Fakultní nemocnice Brno. Součástí aktivity bude také distribuce balíčků s kvalitními produkty a potravinami.

U soudu v Petrozavodsku se má rozhodovat o odvolání historika Jurije Dmitrijeva proti rozsudku za údajné sexuální násilí na dítěti.

V Los Angeles budou oznámeny nominace na hudební ceny Grammy. Vítězové budou vyhlášeni 31. ledna 2021.

Ve Švédsku vstupuje v platnost omezení shromažďování.

V Olomouci začíná šestý ročník konference Naše příroda, kterou pořádá stejnojmenný spolek. Tématem budou Louky, pastviny, trávníky. Letos proběhne online.

Na facebookové stránce Oblastní charity Rajhrad bude odpoledne probíhat online akce Strom vzpomínek, připomínající osoby, které v charitním hospici odešly na věčnost. Odkaz zde.

Ve virtuálním prostředí se uskuteční i přednáška "O lásce a manželství aneb Jak najít toho pravého?" s manželi Kvapilíkovými. Začne v 19 hodin na facebookové stránce Vysokoškolského katolického hnutí Brno.

Zpravodajství na Proglasu

Zprávy pro lidi dobré vůle ve všední dny v 10, 13, 15 a 19 hodin; v sobotu v 10 a 15 hodin

Zrcadlo týdne v sobotu od 18. hodiny

13+ každý všední den krátce po 13. hodině

Regiony

Regiony