Očekávané události úterý 23. února 2021

Očekávané události úterý 23. února 2021
23. února 2021 Události Autor: Dominik Číž

V úterý 23. února 2021 vám přinášíme přehled očekávaných událostí.

Začne plenární zasedání německé biskupské konference. Poprvé se bude konat celé online a potrvá do čtvrtka.

V Ženevě pokračuje zasedání Rady OSN pro lidská práva.

Facebook v Austrálii znovu umožní uživatelům sdílení a prohlížení zpravodajského obsahu. Vláda se dohodla s provozovatelem sociální sítě na úpravě sporného zákona.

Nové berlínské letiště Willyho Brandta kvůli dopadům pandemie nemoci covid-19 uzavírá nejméně na rok pátý terminál. Poslední cestující odbavil v pondělí, veškerý provoz se tak soustředí na ústřední terminál 1.

V americkém Senátu pokračuje schvalovací slyšení s Merrickem Garlandem, kterého prezident Joe Biden navrhl na post ministra spravedlnosti. Poprvé před senátory předstoupí kandidát na ministra zdravotnictví Xavier Becerra. Ve dvou senátních výborech se bude konat také slyšení týkající se útoku stoupenců minulého prezidenta Donalda Trumpa na Kapitol ze 6. ledna.

Ruští komunisté a mimoparlamentní Levá fronta hodlají na někdejší Den sovětské armády v centru Moskvy demonstrovat, a to i proti politickým represím. Demonstrace by se měly konat ve více než 100 dalších městech.

Pokračuje hlavní líčení ve sporu o stavbu Mariánského mostu v Ústí nad Labem. Spor o doplatek za dílo se vede od roku 1999 a očekává se, že dnes padne rozsudek.

V Karviné dnes proběhne symbolické vyvezení posledního vozíku z dolu Darkov.

Hasiči ráno odvezou ze skladu Správy státních hmotných rezerv v Opočínku 7,5 milionu chirurgických roušek určených pro potravinové banky, které je budou dále distribuovat sociálně slabším.

Český freediver David Vencl se v obci Lahošť na Teplicku pokusí o překonání Guinnessova rekordu v plavání pod ledem bez neoprenu a v těch nejtěžších podmínkách, tedy bez čepice a závaží.

Na webinář, jehož cílem je představit poselství křesťanských Velikonoc, zvou všechny zájemce pracovníci olomouckého Centra pro školy. On-line setkání se uskuteční dnes od 17 do 19 hodin.

Tradiční setkání kněží a jáhnů moravské církevní provincie na poutním místě Velehrad letos proběhne online a to dnes od 8 do 17 hodin.

foto: www.pixabay.com


Zpravodajství na Proglasu

Zprávy pro lidi dobré vůle ve všední dny v 10, 13, 15 a 20 hodin; v sobotu v 10 a 15 hodin

Zrcadlo týdne v sobotu od 18. hodiny

13+ každý všední den krátce po 13. hodině

Regiony

Regiony