Očekávané události úterý 16. září 2025

Na otázku Co znamená případ Katolické teologické fakulty Univerzity Karlovy pro akademickou samosprávu se pokusí odpovědět dnešní debata v Praze. Začíná od 16 hodin v budově Akademie věd na Národní ulici. Diskutovat budou například historik Jaroslav Šebek nebo dominikán Benedikt Mohelník. Akci, kterou připravuje Učená společnost České republiky, je možné sledovat živě prostřednictvím YouTube.
V bazilice sv. Jiří na Pražském hradě chystají oslavu svátku sv. Ludmily. Událost se koná u příležitosti 1100. výročí přenesení jejích ostatků z Tetína na Pražský hrad. Slavnostní mši svatou bude od 17 hodin celebrovat kanovník Metropolitní kapituly u sv. Víta Radek Tichý. Po bohoslužbě jste zváni na chorální nešpory v podání Svatojiřské ženské scholy.
Proč katedrála? Bo Bůh. Tak zní název nové evangelizační iniciativy, která vznikla ve spolupráci mezi farností Moravská Ostrava a ostravsko-opavským biskupství. Tým farníků chce v chrámu Božského Spasitele vytvořit místo přijetí a naslouchání s nabídkou modlitby. Poprvé se akce uskuteční dnes od 16 do 18 hodin.
Česká křesťanská akademie v Boskovicích pořádá Posezení na Sýpce. Součástí bude představení činnosti spolku a jednotlivých církví působících v regionu.
V sále biskupství na Náměstí Republiky v Plzni startuje série čtyř chválových večerů. Setkání připravuje farnost Plzeň Bory každé třetí úterý v měsíci od 19:30.
Plzeňské Divadlo Josefa Kajetána Tyla zahajuje prodej svých nepotřebných divadelních kostýmů. V divadelních dílnách v Kovářské ulici je pro zájemce připraveno dva a půl tisíce kusů karnevalového i civilního oblečení.
V Krajské galerii výtvarného umění ve Zlíně začíná výstava s názvem Před půlnocí. Jedná se o vítězný projekt výzvy RodičOFFská, jejímž cílem je usnadnit umělcům návrat k tvorbě po pauze způsobené péčí o dítě nebo blízkého člověka. Své práce představí autorky Denisa Krausová a Andrea Kaňkovská.