Očekávané události úterý 13. října.

Očekávané události
13. října 2020 Události Autor: Anežka Hlávková

Přinášíme výběr z očekávaných událostí druhého říjnového úterý.

Poprvé od vypuknutí epidemie koronaviru se sejde Rada kardinálů, šestičlenný poradní sbor, který ustanovil papež František. Kardinálové budou poprvé v historii spolu jednat virtuálně.

Druhým dnem pokračuje 24. ročník konference Forum 2000. Vůdkyně běloruské opozice Svjatlana Cichanouská povede s českým ministrem zahraničí v rámci diskuse #jsmesBěloruskem dialog o tamním dění.

Česká filmová a televizní akademie rozhodne o tom, jaký film našde země vyšle do souboje o Oscara za nejlepší cizojazyčný snímek.

Kdo se stane novým ředitelem Národní galerie v Praze oznámí dnes ministr kultury Lubomír Zaorálek.

V Písecké městské knihovně začíná výstava Procházky krajinou, která představí krajinomalby za posledních 30 let. Kvůli koronavirovým opatřením je výstava bez vernisáže a potrvá do 27. listopadu.

Brněnské onkologické dny začínají dnes a potrvají do čtvrtka. Letos v online formě. Program bude zaměřen na novinky v onkologii, imunoterapii solidních nádorů a také na onemocnění covid-19.

Kvůli očekávanému sněžení platí na 16 místech v Libereckém kraji povinná zimní výbava. K aktivací značení přistoupili silničáři kvůli ohlášenému sněžení, které v polohách nad 800 metrů může dosáhnout až 30 centimetrů.

Zpravodajství na Proglasu

Zprávy pro lidi dobré vůle ve všední dny v 11, 13, 15 a 19 hodin; v sobotu v 11 a 15 hodin

Zrcadlo týdne v sobotu od 18. hodiny

13+ každý všední den krátce po 13. hodině

Regiony

Regiony