Očekávané události středy 6. února 2020

Očekávané události středy 6. února 2020
6. února 2020 Události Autor: Daniel Blažke

Proglas přináší přehled očekávaných událostí čtvrtka s datem 6. února 2020.

Na žádost USA, Francie a Británie se bude konat mimořádná schůze Rady bezpečnosti OSN o Sýrii. O situaci v Idlibu promluví zmocněnec OSN pro Sýrii Geir Pedersen.

Poradce amerického prezidenta Jared Kushner má informovat velvyslance členských zemí Rady bezpečnosti OSN o blízkovýchodním mírovém plánu, jejž USA zveřejnily 28. ledna.

Společně s některými dalšími europoslanci bude u kulatého stolu v Bruselu jednat Michaela Šojdrová o sociálněprávní ochraně a pomoci směřované k dětským migrantům, kteří se v současnosti nacházejí v uprchlických táborech na řeckých ostrovech.

Na Zemi se po jedenáctiměsíčním pobytu na ISS vrátí astronautka NASA Christina Kochová. V lodi Sojuz MS-13 s ní v kazašské stepi přistanou astronaut ESA Luca Parmitano a ruský kosmonaut Alexandr Skvorcov.

V poslanecké sněmovně se bude udělovat ocenění osobnostem za celoživotní přínos pro letectví, kosmonautiku a jejich propagaci za rok 2019. Uskuteční se při zasedání podvýboru pro letectví a vesmírný program.

Sněmovní výbor pro veřejnou správu projedná mj. navrhované změny volebních zákonů, novelu horního zákona a zákon o sčítání lidu.

Předseda Poslanecké sněmovny Radek Vondráček přijme handicapované sportovce, kteří uspěli na zimních deaflympijských hrách pro neslyšící v Itálii a na Global Games pro sportovce s mentálním postižením v Austrálii. Součástí slavnostního programu bude předání pamětních listů a medailí.

Oblastní galerie Vysočiny Jihlava otevírá výstavu Sochy mluví, díla třicítky autorů 20. století nechá komiksově promlouvat texty literárních klasiků i novodobých básníků. Výstava potrvá do 3. května.

3D sken gotické Madony provedou restaurátoři ve vimperském kostele Navštívení Panny Marie. Zahájí tak práce na přesné kopii této vzácné sochy, která bude po zhotovení umístěna v expozici tamního muzea na vimperském zámku.

Humanitární pracovníci z organizace Caritas in the World budou večer v brněnském divadle Husa na provázku vyprávět o tom, jak prostřednictvím zdravotnické pomoci pomáhají lidem v severním Iráku.

Zprávy pro lidi dobré vůle

v 11, 13, 15 a 20 hodin.
V sobotu v 11 a 15 hodin, od 18 Zrcadlo týdne.

Pozvánky a informace z regionů ve všední den v 7.15, v sobotu od 9 hodin.

Regiony

Regiony