Očekávané události středy 19. července
Nabízíme výběr událostí, které očekáváme ve středu 19. července 2017.
Vztahy s Izraelem, ekonomická spolupráce, blízkovýchodní mírový proces nebo migrace a terorismus. Těmito tématy se budou během svého summitu v Budapešti zabývat premiérové visegrádské skupiny s izraelským premiérem Benjaminem Netanjahuem. K bilaterálním jednáním se s ním poté sejde také český premiér Bohuslav Sobotka.
K neformálnímu jednání se v estonském Tallinu sejdou také ministři práce, sociálních věcí a zdravotnictví zemí EU.
14 osob obžalovaných z loňského pokusu o puč stane před černohorským vrchním soudem.
V Jeruzalémě začne mezináboženské fórum tří světových monoteistických náboženství.
Tuzemská sněmovna projedná zákaz kožešinových farem.
Fungovat v Praze začne modernizované lodní přístaviště - nábřeží Edvarda Beneše a nově upravená rekreační stezka podél Vltavy.
Začíná 16. ročník mezinárodního hudebního festivalu Colours of Ostrava.
Vydat po stopách hloupého Honzy na cestu za pokladem, vyřešit hlavolamy, nebo se setkat s vodníkem mohou děti v rámci takzvaného Dne hloupých Honzů, který v Českém muzeu hudby na pražské Malé straně doprovodí výstavu Hudba a pohádka.
V Čestlicích u Prahy bude pokračovat benefiční akce neziskové organizace Černí koně na podporu handicapovaných dětí, která má za cíl obohatit jejich dětství o jízdní kola na ruční pohon.
V Pacově na Pelhřimovsku položí základní kámen projektu Dům sociálních služeb. Pavilon se stovkou míst bude sloužit pro staré lidi s demencí.
Osm dobrovolníků z Běloruska, Číny, Slovenska, Německa, Koreje a Španělska zahájí úklid židovského hřbitova v Holešově na Kroměřížsku.
Proběhne také soudní jednání, v němž se římskokatolická farnost v Holohlavech na Královéhradecku domáhá vydání barokního oltářního obrazu od Petra Brandla z kaple ve Smiřicích.
Od půl páté odpoledne se uskuteční další komentovaná prohlídka plzeňské katedrály svatého Bartoloměje. Zúčastnění se při ní seznámí s historií katedrály, informacemi o jejím interiéru, o Šternberské kapli či o Plzeňské Madoně. Součástí prohlídky bude také možnost vystoupat do prostor katedrální půdy.