Očekávané události soboty 17. října 2020

Očekávané události
17. října 2020 Události Autor: Anežka Hlávková

Přinášíme výběr očekávaných událostí třetí říjnové soboty.

Reformní impulsy papeže Františka - to je název online konference pořádané Českou křesťanskou akademií. Konference přenášená z Emauzského kláštera se koná v rámci cyklu Fórum dialogu a bude ji možné sledovat na YouTube kanále pod názvem "VI. Fórum dialogu - Reformní impulsy papeže Františka."

V Hostivicích u Prahy dnes začíná první fáze výsadby Aleje porozumění podél části středověké poutní cesty, která vede z pražské Lorety na františkánský klášter v Hájku.

Ukliďme Jizerky - to je název tradiční úklidové akce, při které dobrovolníci uklízejí kolem turistických cest.  Dnes se koná v Bedřichově na Jablonecku. Akce je individuální, polohu naplněných pytlů pak zapojení dobrovolníci nahlašují organizátorům.

Výstavu mapující 80 let existence divadelní scény instalují dnes do oken Horáckého divadla v Jihlavě. Jedná se o projekt, který po uzavření divadel nahradí letošní oslavy vzniku Horáckého divadla.

Ve večerních hodinách bude možné online sledovat benefiční koncert Světlo pro Světlušku. Přímý přenos z Pražské křižovatky - kostela sv. Anny přinese první program České televize a Český rozhlas Radiožurnál. Přenos bude také ke shlédnutí na sociálních sítích.

Online Recyklační víkend pořádá Národní technické muzeum spolu se společností Elektrowin. Těm, kdo se přihlásí a nabídnou vysloužilý spotřebič, bude vystaven kupón na slevu ze vstupného do Národního technického muzea.

Na večerní hodiny je v Jeruzalémě svolána další demonstrace proti tamnímu premiérovi Benjaminu Netanjahuovi. V minulých týdnech protesty znemožňovala opatření proti koronaviru.

Varšavský primátor Rafal Trzaskowski má oznámit vznik nového občanského hnutí, jehož vznik avizoval po červencových prezidentských volbách. Prezidentské křeslo tehdy obhájil Andrzej Duda.

Zpravodajství na Proglasu

Zprávy pro lidi dobré vůle ve všední dny v 11, 13, 15 a 20 hodin; v sobotu v 11 a 15 hodin

Zrcadlo týdne v sobotu od 18. hodiny

13+ každý všední den krátce po 13. hodině

Regiony

Regiony