Očekávané události soboty 13. dubna 2019

Očekávané události soboty 13. dubna 2019
13. dubna 2019 Události Autor: Filip Breindl

Přinášíme přehled událostí očekávaných v sobotu 13. dubna 2019.

Týden modliteb za mládež dnes ve většině diecézí vrcholí setkáními mladých s jejich biskupy. Ve vysílání přineseme několik živých vstupů, první z nich o půl desáté z Přerova, kde se koná setkání olomoucké arcidiecéze.

Mezi starostou Janem Jarolímem a scénáristou Davidem Smoljakem se rozhoduje v doplňovacích senátních volbách v obvodu Praha 9. Hlasování potrvá do 14 hodin.

Sněm Starostů a nezávislých bude v Praze volit nové vedení. Předseda hnutí Petr Gazdík už nebude obhajovat funkci.

Zdravotníci z Institutu klinické a experimentální medicíny pořádají v areálu IKEMu charitativní projekt Proběhni se, jehož výtěžek podpoří aktivity českých kardiologů také na misích v zemích třetího světa, které pořádá Nadační fond České srdce.

U příležitosti Dne celoživotního vzdělávání a Festivalu absolventů se v pražském Karolinu představí kurzy celoživotního vzdělávání všech 17 fakult Univerzity Karlovy, včetně seminářů Univerzity třetího věku.

Na některých místech řeky Vltavy zahájí vodáckou sezónu, v kempu Pod hrází ve Vyšším Brodě udělí své požehnání i převor vyšebrodského kláštera páter Jan Berka.

Náměstíčko se skautskými podsadovými stany, kde se představí českobudějovické oddíly, bude centrem Skautské poutě, která se uskuteční na tamním Sokolském ostrově. Akce nabídne aktivity pro děti, projížďky na skautských pramicích, přednášky i polední hru pro skauty i veřejnost.

Období, kdy se postupně v přírodě i v zemědělských usedlostech probouzí nový hospodářský rok, přiblíží v uherskohradišťském skanzenu Rochus program s názvem Od fašanku do Velikonoc.

Jako každou sobotu se i dnes otevře od jedenácti hodin dopoledne k prohlídce kostel sv. Mořice na Mouřenci u Annína. Zítra v něm zazpívá od 15 hodin kostelní sbor z Lomnice nad Lužnicí.

Česká hokejová reprezentace odehraje v Linci další přípravný zápas před mistrovstvím světa proti Rakousku.

 

Zprávy pro lidi dobré vůle

v 11, 13, 15 a 20 hodin.
V sobotu v 11 a 15 hodin, od 18 Zrcadlo týdne.

Pozvánky a informace z regionů ve všední den v 7.15, v sobotu od 9 hodin.

Regiony

Regiony