Očekávané události první adventní neděle, 28. listopadu 2021

28. listopadu 2021 Události Autor: Anežka Hlávková

Nabízíme Vám výběr z očekávaných událostí první adventní neděle roku 2021:

Prezident Miloš Zeman by měl v Lánech jmenovat předsedu ODS Petra Fialu premiérem.

Židovský svátek chanuka potřetí v Památníku ticha na pražském nádraží Bubny provází vzpomínkové setkání Světlo pro vítězství. Završí letošní cyklus k 80. výročí zahájení deportací Židů z českých zemí, který společně připomínají Památník Terezín, Židovské muzeum v Praze, Památník ticha, Terezínská iniciativa a dalších osm institucí.

Další Modlitba za národ proběhne odpoledne ve svatováclavské kapli ve svatovítské katedrále.

V pražském Anežském klášteře se uskuteční mše s připomínkou beatifikace svaté Anežky České v roce 1874. Bohoslužbu v prostorách, kde se náboženské obřady běžně nekonají, bude sloužit velmistr řádu Křižovníků s červenou hvězdnou P. Josef Šedivý.

Poslední rozloučení s biskupem skryté církve Janem Konzalem proběhne v 16 hodin v kostele sv. Vojtěcha v Praze-Dejvicích.

V klášteře v Hoješíně u Seče zahajují Školské sestry svatého Františka recitací Renčovy Popelky Nazaretské výstavu Betlémů. Bude ke zhlédnutí do 2. února.

Na Svatohubertskou mši svatou o první neděli adventní zvou v Hluboké nad Vltavou. Začne ve 14 hodin a hudebně ji doprovodí Chrámový sbor z Lišova a Jihočeští trubači. Od 15 hodin pak proběhnou na náměstí takzvané lovecké signály a také trubačský koncert.

Premiéru adventního představení souboru Loutky v nemocnici nazvaného Cesta do Vánoc uvede v 17 hodin pražské divadlo Říše loutek.

NyníHudební siesta
Skladba: Klavírní koncert číslo 2 Es dur opus 56 - Adagio; Autor: Moscheles Ignaz; Dirigent: Schelley Howard; Sóla: Schelley Howard  - klavír
13:00Zprávy Proglasu, počasí
13:0513+
13:30Písně
13:45Dnešek v kalendáři
14:00Třikrát z Proglasu
14:30Písničky pro hezké...

Zpravodajství na Proglasu

Zprávy pro lidi dobré vůle ve všední dny v 10, 13, 15 a 20 hodin; v sobotu v 15 a v 18 hodin

13+ každý všední den krátce po 13. hodině

Regiony

Regiony