Očekávané události pondělí 29. června 2020

Očekávané události pondělí 29. června
29. června 2020 Události Autor: Anežka Hlávková

Přinášíme výběr z očekávaných událostí pro pondělí 29. června.

Večer v 18 hodin v bazilice svatých Petra a Pavla na Vyšehradě bude celebrovat mši svatou papežský nuncius Mons. Charles Daniel Balvo mši svatou k příležitosti 950. výročí založení Královské Kolegiátní Kapituly.

Dnes končí termín pro podání žádosti o vyplacení příspěvku OSVČ a společníkům malých společností s ručením omezeným - takzvaný kompenzační bonus - v rámci prvního období od 12. března do 30. dubna. V případě druhého období je termín pro podání žádosti do 7. srpna.

Národní zemědělské muzeum v Praze odpoledne zahájí panelovou výstavu "Agrolesnictví - příležitost pro krajinu a zemědělství." Výstava potrvá do 31. srpna.

Ministerstvo zahraničí by mělo aktualizovat na svém webu Mapu cestovatele, která znázorňuje v jednotlivých zemích míru rizika nákazy koronavirem.

Hnutí Duha chystá na dnešní dopoledne happening. Stane se tak před začátkem valné hromady společnosti ČEZ s cílem upozornit na dopady provozu uhelných elektráren a výjimek z emisních limitů, o které ČEZ žádá.

Hodinu po poledni slavnostně podepíší smlouvu o spolupráci Český výbor pro UNICEF a Univerzita Karlova. Zúčastní se ředitelka UNICEF Pavla Gomba a rektor univerzity Tomáš Zima.

V Bruselu začíná další kolo jednání o budoucích vztazích Evropské unie a Británie. Bude to první osobní schůzka vyjednávačů od března, kdy byla kvůli pandemii zavedena karanténní opatření.

Zpravodajství na Proglasu

Zprávy pro lidi dobré vůle ve všední dny v 10, 13, 15 a 20 hodin; v sobotu v 10 a 15 hodin

Zrcadlo týdne v sobotu od 18. hodiny

13+ každý všední den krátce po 13. hodině

Regiony

Regiony