Očekávané události pondělí 26. dubna

Očekávané události pondělí 26. dubna
26. dubna 2021 Události Autor: Anežka Hlávková

V pondělí 26. dubna roku 2021 Vám nabízíme přehled očekávaných událostí:

Obnovuje se praktická výuka na středních školách a v posledních ročnících vysokých škol. Zároveň se kompletně otevřou mateřské školy v Královéhradeckém, Karlovarském a Plzeňském kraji.

Na pravidelné schůzce na zámku v Lánech se mají sejít prezident Miloš Zeman s premiérem Andrejem Babišem.

Ve dvě hodiny odpoledne se sejde vláda k projednání návrhu na povýšení ředitele Bezpečnostní informační služby Michala Koudelky do generálské hodnosti. Na programu mají také například návrh státního závěrečného účtu za rok 2020 či zprávu o plnění národní strategie rozvoje sociálních služeb za rok 2020.

Památky a památková péče v Československu a v dalších zemích střední Evropy ve druhé polovině 20. století – je název online konference, která začíná dnes v podvečer a potrvá do 29. dubna. Konference se zaměří na přístup k památkám, vývoj památkové péče, klíčová témata a určující osobnosti oboru v prostoru zemí střední Evropy po roce 1945.

Český rozhlas Vltava bude živě vysílat koncert Symfonického orchestru Českého rozhlasu pod taktovkou dirigenta Marka Šedivého. Zazní skladby Bohuslava Martinů, Igora Stravinského a Maurice Ravela.

Na Čestném pohřebišti brněnského Ústředního hřbitova se dopoledne uskuteční Pietní akt při příležitosti 76. výročí osvobození Brna. Zúčastní se brněnská primátorka Markéta Vaňková a další představitelé města.

Dnes je Světový den duševního vlastnictví, který vyhlásila Světová organizace duševního vlastnictví v roce 2001.

A v Tanzanii mají dnes státní svátek Tanzanské sjednocené republiky - Den sjednocení. Připomínají si výročí založení země roku 1964.

Zpravodajství na Proglasu

Zprávy pro lidi dobré vůle ve všední dny v 10, 13, 15 a 20 hodin; v sobotu v 10 a 15 hodin

Zrcadlo týdne v sobotu od 18. hodiny

13+ každý všední den krátce po 13. hodině

Regiony

Regiony