Očekávané události pondělí 17. května 2021

17. května 2021 Události Autor: Dominik Číž

V pondělí 17. května 2021 vám přinášíme přehled očekávaných událostí:

V Nepomuku na Plzeňsku začíná zasedání České biskupské konference. Potrvá do 18. května.

Uvolňují se další opatření proti šíření koronaviru. Rozšiřuje se výuka ve školách, otevřít mohou restaurační zahrádky a posilovny. Za stanovených podmínek je také možné pořádat venkovní akce s maximální kapacitou 700 sedících diváků.

V Klatovech na Plzeňsku bude dnes požehnán zrekonstruovaný kostel Neposkvrněného početí Panny Marie a sv. Ignáce. Online přenos bude možné sledovat od 18 hodin na stránkách plzeňského biskupství

V Bruselu začíná plenární schůze Evropského parlamentu. 

V Paříži se koná mezinárodní konference na podporu Súdánu. 

V Jihoafrické republice začne soud s bývalým prezidentem Jacobem Zumou obviněným z korupce.

Bavorsko, Bádensko-Württembersko a Berlín jako první německé spolkové země začínají nabízet všechny vakcíny proti nemoci covid-19 všem zájemcům, ovšem jen v ordinacích praktiků. V očkovacích centrech stále platí přednostní systém.

Slovensko mění systém karanténních opatření, celonárodní omezení nahradí regionální v závislosti na vývoji epidemie. Země otevře všechny mateřské, základní a střední školy.

Slovinský parlament začne debatovat o podání ústavní žaloby na premiéra Janeze Janšu. Hlasování je naplánováno na zítřek.

V Čáslavi na Kutnohorsku bude odhalena busta místního rodáka režiséra Miloše Formana.

V Týnu nad Vltavou na Českobudějovicku zahájí výstavu Experiment, která nabídne práce studentů Střední uměleckoprůmyslové školy Sv. Anežky České v Českém Krumlově.

 

NyníKomorní hudba
Skladba: Sonáta pro flétnu a basso continuo g moll - Andante; Autor: Richter František Xaver; Sóla: Válek Jiří - flétna, Knoblochová Monika - cembalo, Nouzovský Petr - violoncello
02:00Za 5 pět
02:46Písně
03:00Z archivu hudebních...
03:45Písničky před svítáním
05:00Varhanní hudba
05:30Písničky pro sváteční...

Zpravodajství na Proglasu

Zprávy pro lidi dobré vůle ve všední dny v 10, 13, 15 a 20 hodin; v sobotu v 15 a v 18 hodin

Regiony

Regiony