Očekávané události pondělí 12. července 2021

12. července 2021 Události Autor: Dominik Číž

V pondělí 12. července 2021 přinášíme přehled očekávaných událostí dne.

Začíná třídenní Pražský evropský summit 2021. Hlavním tématem sedmého ročníku bude obnova Evropy s ohledem na post-pandemický stav a vztahy EU s dalšími státy.

Na hlavním nádraží v Praze a v obchodním centru Chodov začnou fungovat očkovací centra, kam mohou lidé pro vakcínu proti covidu-19 přicházet bez předchozí rezervace. Reakci na současný vývoj epidemické situace projedná vláda i její rada pro zdravotní rizika.

Britská vláda bude rozhodovat o tom, zda v Anglii od 19. července skončí zbývající opatření proti šíření koronaviru. Očekává se, že premiér Boris Johnson oznámí návrat k normálnímu životu, i když případů nákazy v poslední době přibývá.

Zmocněnec amerického prezidenta pro otázky klimatických změn John Kerry zahájí čtyřdenní návštěvu Moskvy. Někdejší šéf americké diplomacie se setká mimo jiné s ruským ministrem zahraničí Sergejem Lavrovem.

Vysoká komisařka OSN pro lidská práva Michelle Bacheletová se vyjádří k problémům rasové spravedlnosti a systémového rasismu v souvislosti se smrtí George Floyda při policejním zákroku ve Spojených státech.

Před jeskyní Výpustek u Křtin na Blanensku odehraje houslista Jaroslav Svěcený za doprovodu klavíristky Lucie Tóth galakoncert v rámci Krasového hudebního léta 2021.

Zpravodajství na Proglasu

Zprávy pro lidi dobré vůle ve všední dny v 10, 13, 15 a 20 hodin; v sobotu v 15 a v 18 hodin

Regiony

Regiony