Očekávané události pátku 8. ledna 2021

Očekávané události pátku 8. ledna 2021
8. ledna 2021 Události Autor: Anežka Hlávková

Přinášíme Vám výběr z očekávaných událostí pátku 8. ledna:

K průběžnému hodnocení vývoje epidemie covid-19 promluví dnes dopoledne od 10. hodiny na tiskové konferenci ministr zdravotnictví Jan Blatný.

Odpoledne bude jednat ministr zahraničí Tomáš Petříček se saskou ministryní sociálních věcí Petrou Köppingovou ohledně zpřísnění pravidel cest z Česka do Saska.

Velvyslanci  zemí Evropské unie budou v Bruselu debatovat o společných unijních nákupech vakcín proti onemocnění covid-19.

V nemocnicích v Jihlavě a Havlíčkově Brodě začne pomáhat armáda, kvůli vysokému počtu nemocných s covidem-19 a nemocnému personálu nemocnic. Vojáci mají v nemocnicích pomáhat dva týdny.

Liberecká Krajská nemocnice dnes dopoledne otevírá nové Centrum psychiatrie.

Na sjezdovce Čeřínek u Jihlavy chtějí provozovatelé začít vozit lyžaře do kopce na lanech za skútry. Uvedli to na svém facebooku. Zájemci se musí předem registrovat a na sjezdovce jich bude v jednu chvíli moci být jen okolo deseti. Jinak bude sjezdovka pro veřejnost zavřená.

Přímý přenos večerního on-line koncertu Symfonického orchestru Českého rozhlasu bude od 20 hodin vysílat stanice Vltava. Na facebookovém účtu bude možné sledovat videopřenos.

A začíná třetí ročník sčítání ptactva na krmítkách. Lidé z celé České republiky se do něj mohou zapojit až do neděle 10. ledna.

 

Zpravodajství na Proglasu

Zprávy pro lidi dobré vůle ve všední dny v 10, 13, 15 a 20 hodin; v sobotu v 10 a 15 hodin

Zrcadlo týdne v sobotu od 18. hodiny

13+ každý všední den krátce po 13. hodině

Regiony

Regiony