Očekávané události pátku 27. října 2023

Očekávané události pátku 27. října 2023
27. října 2023 Události Autor: Anežka Hlávková

Papež František vyhlásil na dnešek další den modliteb a postu za ukončení války mezi Izraelem a Hamásem. Modlitbu za mír z Vatikánu bude od 18 hodin přenášet TV Noe. Na Proglasu ve stejný čas naladíte bohoslužbu Za pokoj a mír ve světě z katedrály svatého Václava v Olomouci. Sloužit ji bude tamní biskup Josef Nuzík.

Poslední rozloučení s čestným papežským prelátem, děkanem Katedrální kapituly při chrámu Svatého Ducha v Hradci Králové a emeritním oficiálem Diecézního církevního soudu v Hradci Králové Josefem Růtem se uskuteční dnes při slavení Eucharistie ve 14 hodin v katedrále Svatého Ducha v Hradci Králové. 

Při příležitosti výročí vzniku samostatného československého státu proběhne u Národního památníku na Vítkově jmenování příslušníků armády do hodnosti plukovníka a udělení ocenění náčelníkem generálního štábu Karlem Řehkou.

V Mladé Boleslavi začíná výstava ke 100 letům Československých státních aerolinií s názvem Ze srdce Evropy do všech jejích koutů.

Pokračuje řádná říjnová schůze Sněmovny. Poslanci by měli schvalovat mimo jiné volební ústavní novelu, změny v investičních pobídkách, elektronizaci matrik, zrušení infrastrukturního úřadu a případně zvýšení rodičovského příspěvku.

V Bruselu končí pravidelný dvoudenní summit Evropské unie. Věnoval se konfliktům na Ukrajině a Blízkém východě a společné hospodářské a migrační politice.

147. shromáždění Meziparlamentní unie, kterého se zúčastní i čeští poslanci, proběhne v Angole.

Rodiny z Vizovic se vydají na takzvanou Baterkovou pouť k Chladné studni u Vizovic. Prosit budou za rodiny i nová kněžská a řeholní povolání.

V areálu poutního kostela Klokoty se uskuteční dušičková Floristická dílna. Dobrovolné vstupné přispěje na práci oblátů s dětmi a mládeží na Srí Lance.

Římskokatolická farnost Prachatice a Diecézní centrum pro seniory českobudějovického biskupství pořádají duchovní obnovu s názvem Ve škole modlitby,  která je určena nejen pro seniory.

Na degustaci mešních vín zve olomoucký arcibiskupský palác.

Darujte Proglas!

 

Regiony

Regiony