Očekávané události pátek 26. února 2021

Očekávané události pátek 26. února 2021
26. února 2021 Události Autor: Daniel Blažke

Jaké události očekáváme v pátek 26. února 2021?

Saská vláda bude jednat s šéfkou Asociace pendlerů ČR Zuzanou Vintrovou o zpřísněných karanténních podmínkách přeshraničního dojíždění za prací. Jednání se zúčastní i český velvyslanec v Německu Tomáš Kafka.

USA v Sýrii provedly vzdušné útoky na zařízení, která využívají milice podporované Íránem. Jde o první vojenskou akci Bidenovy administrativy.

Americký Úřad pro kontrolu potravin a léčiv (FDA) bude jednat o tom, zda povolí nasazení vakcíny proti covidu-19 od firmy Johnson & Johnson.

Dva výbory americké Sněmovny reprezentantů pořádají společné slyšení o kyberbezpečnosti, mimo jiné o hackerském útoku, který loni zasáhl instituce federální vlády. Vypovídat budou manažeři z firem Microsoft, SolarWinds a FireEye.

V Bruselu končí dvoudenní videosummit prezidentů a premiérů členských zemí Evropské unie. Jednat se bude o bezpečnosti, obraně a spolupráci se státy na jih od EU.

Rusko si připomíná šesté výročí zavraždění opozičního politika Borise Němcova. Spolupracovníci uvězněného opozičního předáka Alexeje Navalného vyzvali jeho stoupence, aby přišli položit květiny na místo Němcovovy vraždy na mostu nedaleko Kremlu.

Od 8 hodin probíhá briefing ministra zdravotnictví Jana Blatného k aktuálním novinkám v očkování od 1. března.

Ministerstvo zdravotnictví zakázalo ode dneška do 11. dubna kvůli novým mutacím koronaviru vstup Čechů až na neodkladné výjimky do několika afrických a jihoamerických zemí (Botswana, Brazílie, Svazijsko, Jihoafrická republika, Keňa, Lesotho, Malawi, Mosambik, Tanzanie včetně ostrovů Zanzibar a Pemba, Zambie a Zimbabwe).

V 9 hodin začne schůze Sněmovny k žádosti vlády o souhlas s prodloužením nouzového stavu. Sněmovna by také mohla projednat Senátem vrácený pandemický zákon a případně další zákony související s koronavirovou krizí, které vrátí Senát.

V 19 začne on-line premiéra hry napsané robotem pod názvem Al: Když robot píše hru při příležitosti stoletého výročí premiéry hry R.U.R. Karla Čapka. Živý přenos na https://www.theaitre.com/

Ve 20 hodin začne on-line koncert Moravské filharmonie Olomouc s dirigentem Tomášem Netopilem. Na flétnu zahraje Jan Ostrý a na flétnu Jana Boušková. Přenos na www.mfo.cz a facebooku Moravské filharmonie Olomouc.

foto: www.pixabay.com

Zpravodajství na Proglasu

Zprávy pro lidi dobré vůle ve všední dny v 10, 13, 15 a 19 hodin; v sobotu v 10 a 15 hodin

Zrcadlo týdne v sobotu od 18. hodiny

13+ každý všední den krátce po 13. hodině

Regiony

Regiony