Očekávané události neděle 4. listopadu 2018

4. listopadu 2018 Události Autor: Petr Pospíšil

U příležitosti 140. výročí od narození dr. Eduarda Šebely bude v Kunčicích pod Ondřejníkem odhalena pamětní deska. Slavnostnímu aktu předchází v 10.00 bohoslužba v kostele sv. Prokopa a Barbory.

Bratři minorité z Brna zvou ke ztišení, modlitbě a vzpomínce na své spolubratry minority a dobrodince řádu. V 19.30 hodin zazní v kostele svatých Janů Mozartovo Requiem.

Průvod uniformovaných myslivců, svatohubertskou jízdu nebo troubenou mši svatou mají na programu v kostele Nanebevzetí Panny Marie v Holešově.

Začne platit druhá série amerických sankcí proti Íránu. Týkat se budou lodní dopravy, energetického sektoru či íránského bankovního sektoru.

Francouzský prezident Emmanuel Macron se u příležitosti oslav konce první světové války setká s německým prezidentem Frankem-Walterem Steinmeierem. Ve Štrasburku se společně zúčastní koncertu francouzsko-německého přátelství.

V Berlíně odpoledne začne dvoudenní zasedání vedení křesťanských demokratů, jejichž šéfka a německá kancléřka Angela Merkelová se rozhodla skončit v čele strany. Dvoudenní jednání čeká také předsednictvo sociálních demokratů.

V rámci oslav 100. výročí založení Československa se uskuteční koncert České filharmonie v Chikagu.

V Praze začíná mistrovství světa v řešení sudoku a logických úloh. Potrvá do 11. listopadu.

Čeští a němečtí hornisté předvedou neobvyklou krásu tónů lesních rohů díky projektu Viva la musica, který kulturně spojuje města v regionech Chemnitz a Ústí nad Labem. V Muzeu města Ústí nad Labem zazní od 16.00 Hubertova mše.

V Mahenově divadle v Brně vystoupí v 15.30 folklorní soubor Javorníček k 60. výročí jeho založení. Soubor patří k největším v ČR, má 250 členů a tři cimbálové muziky. Druhý koncert začíná v 19.00.

Zpravodajství na Proglasu

Zprávy pro lidi dobré vůle ve všední dny v 10, 13, 15 a 20 hodin; v sobotu v 15 a v 18 hodin

13+ každý všední den krátce po 13. hodině

Regiony

Regiony