Očekávané události neděle 3. ledna 2021

Očekávané události neděle 3. ledna 2021
3. ledna 2021 Události Autor: Anežka Hlávková

Nabízíme výběr z očekávaných událostí třetího dne nového roku 2021:

Dnes bude možné, nejlépe co nejdříve po západu slunce, sledovat na hvězdném nebi maximum meteorického roje Kvadrantidy.

Hodinu po poledni se na zámku v Lánech sejde na novoroční oběd prezident republiky Miloš Zeman a premiér Andrej Babiš.

O dvě hodiny později povede od sídla úřadu vlády až po Staroměstské náměstí řetězec z půllitrů a skleniček se svíčkami na protest proti protiepidemickým opatřením vlády. K vybudování takzvané cesty naděje v prosinci vyzval majitel restaurace Malý Janek v Jincích na Příbramsku Jiří Janeček, který je členem výzvy Chcípl PES.

Spolek Žít Třeboní a Římskokatolická farnost Třeboň zvou tamní věřící na veřejné shromáždění spojené se mší svatou a modlitbami za uzdravení nemocných a pomoc pro ty, kteří o ně pečují. Shromáždění se bude konat u Mariánského sloupu na Masarykově náměstí v Třeboni, za dodržení povinných opatření. Jde o poslední ze série plánovaných setkání. Takto se sešli 8 krát na konci loňského roku a pak také hned na Nový rok 1. ledna. Bohoslužba začíná v 10:30.

Dnes končí možnost prohlídky betlémů v kostelích plzeňské diecézi. Na tradičně vystavené betlémy bylo možné se přijít podívat od 23. prosince. Seznam kostelů s betlémy je k nalezení na webu diecéze.

A podklady k slavení dnešní rodinné liturgie zveřejnilo plzeňské pastorační centrum. Materiály jsou zveřejněny na webu diecéze.

Zpravodajství na Proglasu

Zprávy pro lidi dobré vůle ve všední dny v 10, 13, 15 a 20 hodin; v sobotu v 10 a 15 hodin

Zrcadlo týdne v sobotu od 18. hodiny

13+ každý všední den krátce po 13. hodině

Regiony

Regiony