Očekávané události neděle 22. ledna
Přinášíme výběr z událostí očekávaných v neděli 22. ledna 2017.
Na Velehrad míří Pouť za jednotu křesťanů. Mši svatou tam budou poutníci slavit od 10 hodin s biskupem Josefem Hrdličkou.
Členové Strany svobodných občanů vybírají v elektronické volbě ze tří kandidátů nového předsedu.
Svého úřadu se ujme nový bulharský prezident Rumen Radev.
Na brněnském výstavišti pokračuje veletrh cestovního ruchu, na kterém se představuje i projekt církevní turistiky.
V pražském kostele Nejsvětějšího Salvátora bude emeritní plzeňský biskup František Radkovský sloužit zádušní mši za 1. skautského místostarostu Jiřího Navrátila. Vězeň komunistického režimu zemřel v pondělí ve věku 93 let.
Ve Velké synagoze v Plzni se koná vzpomínkové shromáždění u příležitosti výročí lednových transportů tamních Židů za druhé světové války. Se slovem k zamyšlení vystoupí i biskup Tomáš Holub.
Světový šampionát házenkářů pokračuje ve Francii, tenisté hrají granslamový turnaj v australském Melbourne.