Očekávané události neděle 11. dubna 2021

Očekávané události neděle 11. dubna 2021
11. dubna 2021 Události Autor: Eva Svobodová

Přinášíme výběr z očekávaných událostí dne:

Koaliční smlouvu hodlají podepsat předsedové ODS, KDU-ČSL a TOP 09. 

Po celé ČR by se měly konat demonstrace, které svolávají politické hnutí Otevřeme Česko - Chcípl PES a iniciativa Vraťme děti do škol. Chtějí vyjádřit nesouhlas s vládním programem na návrat dětí do škol.

Ve Větrném Jeníkově na Vysočině dojde k setkání tvůrců komiksu Lymfom city. Nakreslila ho Lucie Trávníčková s diagnózou Non-Hodgkinův lymfom, vypráví v něm o vlastním prožívání nemoci a léčby.

Ve slovenských katolických kostelech se v poledne na deset minut rozezní zvony na památku lidí, kteří zemřeli na covid-19, i ostatních obětí pandemie

V Berlíně zasedne vedení poslanecké frakce unie CDU/CSU. Očekává se, že tématem bude i výběr společného kandidáta na kancléře pro zářijové parlamentní volby po odchodu Angely Merkelové.

V Londýně se budou udílet filmové ceny Britské akademie filmového a televizního umění (BAFTA). Z tradičního únorového data e udílení posunulo o dva měsíce

V africkém Beninu proběhne první kolo prezidentských voleb. Nového prezidenta budou volit také obyvatelé afrického Čadu a jihoamerického Peru, kde se navíc konají i parlamentní volby.

Středoasijský Kyrgyzstán pořádá ústavní referendum, které by mohlo rozšířit prezidentské pravomoce a umožnilo by současné hlavě státu Sadyru Žaparovi znovuzvolení do druhého funkčního období.

NyníHudební siesta – 2. část
Skladba: Symfonie A-dur op. 35 č. 3 (1782) G. 511 - Allegro giusto; Autor: Boccherini Luigi; Dirigent: Pople Ross; Soubor: Londýnský festivalový orchestr
13:30Knihovnička
13:45Dnešek v kalendáři
14:00Nedělní pohádka
14:21Písničky pro hezké...
15:00Zprávy Proglasu, počasí
15:05Písně

Zpravodajství na Proglasu

Zprávy pro lidi dobré vůle ve všední dny v 10, 13, 15 a 19 hodin; v sobotu v 10 a 15 hodin

Zrcadlo týdne v sobotu od 18. hodiny

13+ každý všední den krátce po 13. hodině

Regiony

Regiony