Očekávané události na středu 21. září

Očekávané události na středu 21. září
21. září 2022 Události Autor: Veronika Skalická

Ve Vatikánu představí iniciativu Církev je náš domov, kterou zaštiťuje Dikasterium pro laiky, rodinu a život ve spolupráci s Generálním sekretariátem synody.

Pokračuje Valné shromáždění OSN. Promluví na něm český ministr zahraničí Jan Lipavský, bude to patrně krátce po půlnoci středoevropského času. 

Vláda projedná návrh zákona o státním rozpočtu na příští rok nebo poslaneckou novelu zákona o urychlení výstavby dopravní infrastruktury. Řešit bude také odhad nárůstu celkových nákladů za energie. Na programu kabinetu je i nařízení, podle něhož by měly od října vzrůst tzv. normativní náklady, které představují strop pro výpočet dávek na bydlení.

V různých českých městech se uskuteční Noc literatury, jejíž součástí je série veřejných čtení. Letos jde o jeden z kulturních projektů pořádaných v rámci českého předsednictví v Radě Evropské unie. Před tři čtvrtě na osm se spojíme s vedoucí akce Adrianou Krásovou.

Univerzita Hradec Králové otevírá po dvouleté rekonstrukci budovu Filozofické fakulty.

Centrum pro rodinu a sociální péči při ostravském biskupství pořádá Diecézní pouť seniorů. Uskuteční se dnes dopoledne v katedrále Božského Spasitele.

Dvousté výročí kaple svaté Anny dnes slaví v Pardubicích. Připomínkové akce se zúčastní příbuzní stavitele kaple Václava Říhy, historik Jiří Kotyk nebo lanškrounský farář Zbigniew Czendlik.

Pardubické Centrum Kosatec, které poskytuje handicapovaným lidem sociální služby, osobní asistenci nebo také zaměstnání, dnes pořádá den otevřených dveří.

Vítěze soutěže Architekt roku 2022 vyhlásí na veletrhu For Arch v pražských Letňanech.

Výstava na podporu rekonstrukce kostela svatého Jakuba v Brně dnes začíná v tamní galerii Vaňkovka. 

Rovněž v moravské metropoli, konkrétně ve hvězdárně, Nadace Partnerství vyhlásí vítěze ankety Strom roku 2022.

V rámci mezinárodního hudebního festivalu Dvořákova Praha se dnes koná koncert České filharmonie s dirigentem Semjonem Byčkovem. Festival končí v neděli.

Katedrála svatého Bartoloměje hostí čtvrtý varhanní charitativní koncert. Vystoupí například Plzeňský dětský sbor, výtěžek z akce poputuje na terénní služby pro seniory.

Z kosmodromu Bajkonur v Kazachstánu startuje na Mezinárodní vesmírnou stanici raketa Sojuz. V ní odcestuje trojice astronautů z Ruska a Spojených států amerických.