Očekávané události čtvrtku 25. května 2023

Očekávané události čtvrtku 25. května 2023
25. května 2023 Události Autor: Lucie Švestková

Dnes, v den výročí objevení ostatků svaté Filomény v Římě, bude prefekt dikasteria pro evangelizaci kardinál Luis Antonio Tagle v 18 hodin sloužit mši svatou ve svatyni svaté Filomény.

Olomoucké arcibiskupství pořádá jednodenní konferenci k Aktivizaci života farností, koná se v Arcibiskupském paláci v Olomouci. Cílem je reagovat na aktuální výzvy, kterým farnosti čelí a hledat řešení.

V pražském Komunitním centru Matky Terezy na Chodově začíná zasedání 36. synodu Českobratrské církve evangelické.

V lesoparku sociálních a zdravotních služeb Centra Kociánka v Brně se uskuteční multižánrový festival Dobrý den Kociánko, jehož myšlenkou je mimo jiné mazat hranice mezi světem zdravých a zdravotně postižených.

Ve prospěch Domu pro Julii se dnes od 16 hodin bude konat benefiční aukce uměleckých děl, která vytvořili studenti, pedagogové a absolventi Gymnázia Pavla Křížkovského v Brně.

V Hradci nad Moravicí oslaví biskup Martin David třicáté výročí založení místní základní školy. Mše svatá ve farním kostele začne o půl jedenácté.

Pokračuje osmý ročník mezinárodní konference Digitální Česko 2023. Vystoupí zakladatelka a prezidentka amerického Institutu pro studium války Kimberly Kaganová a eurokomisař pro spravedlnost Didier Reynders.

V Praze v O2 aréně vystoupí britský hudebník a spoluzakladatel rockové skupiny Pink Floyd Roger Waters.

Americký Národní úřad pro oceány a atmosféru vydá předpověď pro letošní nadcházející sezónu hurikánů v Atlantském oceánu.

Začínají Dny soukromých hradů a zámků s mottem Naše historie - Vaše dědictví. Potrvají do 28. května.