Očekávané události čtvrtka 30. ledna 2020

Očekávané události čtvrtka 30. ledna 2020
30. ledna 2020 Události Autor: Daniel Blažke

Proglas uvádí přehled očekávaných událostí čtvrtka 30. ledna 2020.

Žáci základních škol a středoškoláci dnes dostanou pololetní vysvědčení.

V Bruselu končí plenární zasedání Evropského parlamentu. Poslanci budou hlasovat mimo jiné o krocích, které mají smazat rozdíly v platech žen a mužů. Budou také hlasovat o usnesení, které požaduje zavedení univerzální nabíječky pro mobilní zařízení a snížení objemu elektronického odpadu.

Americký ministr zahraničí Mike Pompeo se setká s britským premiérem Borisem Johnsonem, jednat mají o vzájemné obchodní dohodě a brexitu.

Závěrečným dnem dvoudenního bloku vyhrazeného pro otázky senátorů pokračuje v Senátu USA proces s americkým prezidentem Donaldem Trumpem, proti kterému vznesla Sněmovna reprezentantů ústavní žalobu za zneužití funkce a obstrukcí vůči Kongresu.

Česká křesťanská akademie pořádá dvě přednášky. V Třeboni bude Jaroslav Šebek mluvit o proměnách svatováclavské úctě v moderní době. V Týně nad Vltavou pak biskup Václav Malý promluví na téma "Proč jsem křesťan".

Plzeňské biskupství zhodnotí loňský rok a představí plány na letošek.

Francouzský soud vynese rozhodnutí po odvolacím procesu s kardinálem Philippem Barbarinem. Ten dostal loni v březnu podmíněný půlroční trest odnětí svobody za zatajování sexuálního zneužívání nezletilého jiným duchovním.

Pokračuje schůze Sněmovny. Poslanci by měli projednat zřízení komise k možným vlivům autoritářských režimů na dění v Česku a závěrečnou zprávu vyšetřovací komise k někdejší privatizaci těžební firmy OKD. Na programu jsou také pravidelné interpelace.

V Praze zahájí výstavu Komenský v Komiksu, kterou pořádá mimo jiné ministerstvo školství s organizací UNESCO a to k 350. Výročí úmrtí Jana Amose Komenského.

Skončí vysílání multiplexu 1, tedy stanic České televize a Českého rozhlasu, ve standardu DVB-T z vysílačů Ústí nad Labem a Chomutov.

Zprávy pro lidi dobré vůle

v 11, 13, 15 a 20 hodin.
V sobotu v 11 a 15 hodin, od 18 Zrcadlo týdne.

Pozvánky a informace z regionů ve všední den v 7.15, v sobotu od 9 hodin.

Regiony

Regiony